02.10.2017 17:39


AKTUÁLNĚ: Brněnští taxikáři podpořili pražské kolegy

Autor: Markéta Jakicová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pondělní protesty pražských taxikářů proti alternativní službě Uber podpořili i kolegové z Brna. Na 70 z nich vyjelo krátce po poledni od parkoviště u Riviéry směrem na letiště v Tuřanech. Taxikáři nechtěli blokovat dopravu, ale pouze podpořit řidiče pražské taxislužby. Zástupci z brněnského Krajského soudu vydali letos v červenci předběžné nařízení, které zakazuje v Brně službu Uber.

BRNO -  Na podporu pražským taxikářům vyrazilo krátce po poledni od parkoviště u koupaliště Riviéra směrem na tuřanské letiště na 70 taxíků. Brněnští taxikáři nechtěli Brno zablokovat, vyjeli obvyklou rychlostí po velkém brněnském okruhu směrem na letiště. Provoz zhoustl, ale zůstal plynulý. Protestní akcí vyjádřili nesouhlas s nečinností státních orgánů a s tím, jak dnes fungují sdílené ekonomiky jako je například Uber. 

Krajský soud v Brně zakázal službu Uber již v červenci, podle předběžného opatření jde podle nich o běžnou taxi službu. I přesto se jeho fungování brněnským taxikářům nelíbí. "Dnes jsme se sešli, abychom podpořili naše pražské kolegy. To, že nelegální služba Uber stále funguje, je nepřípustné. My musíme mít licence, dělat zkoušky a jejich auta ani řidiči přitom nesplňují řadu požadavků," vyjádřil se jeden z členů akce. 

Protestní jízdu podpořil i předseda Cechu Taxi Czech republic Petr Kolář. "V Brně nás Petr Vokřál a lidé z magistrátu maximálně podpořili. Nechápu, že soud vydá předběžné opatření v Brně, ale v Praze se nic nezmění," sdělil Kolář. V Brně je 450 koncesovaných taxikářů, Kolář původně odhadoval účast čtvrtiny z nich. 

Na průběh celé jízdy dohlíželi policisté. Mezi sedmdesáti taxíky byly i čtyři policejní vozy. "Celá jízda proběhla bez větších problémů, kolona taxikářů se hned na začátku trasy roztrhala, takže neblokovala dopravu," sdělil mluvčí policie Pavel Šváb. 

Klíčová slova: Brno, taxi, protest, Uber

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.