16.04.2015 19:57

Aktuálně: Brněnští junioři se vrátili po vítězství nad Jihlavou do čela ligové tabulky

Autor: Šibor David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští fotbalisté do 21 let dnes v rámci třicátého kola Juniorské ligy přivítali na svém stadionu stejně staré fotbalisty z Jihlavy. Domácí vstoupili do utkání vlažně, ale po prohraném prvním poločase zabrali a v utkání vybojovali výhru 4:2.

Brno – Před startem utkání brněnští figurovali na druhém místě, hostům patřila pátá pozice a oba týmy mezi sebou dělilo pouhých jedenáct bodů. Domácí vstupovali do utkání s vědomím, že pokud zvítězí a Mladá Boleslav v souběžně hraném utkání se Spartou nevyhraje, posunou do čela ligové tabulky.

Začátek utkání vyšel lépe aktivněji hrající Jihlavě. Už v 6. minutě měli hosté možnost zahrávat pokutový kop, když ve vápně srazil Dubu domácí Bednář. K penaltě se postavil útočník Demeter a přízemní střelou do pravého dolního rohu nedal brankáři Záleskému šanci. V dalším průběhu měli sice na kopačkách míč více domácí hráči, ale nedokázali si vypracovat brankovou příležitost. Za zmínku stojí pouze průnik domácího Fischera, který ale branku netrefil.

Hráči domácích (v červeném) se snaží projít přes bránícího hráče Jihlavy. (foto: David Šibor)

Hráči Brna opět předvedli špatný první poločas. „Stejně jako minulý zápas v Ostravě a několikrát před tím, jsme ani dnes nezvládli vstup do utkání. S kluky jsme to řešili, ale výsledek to nepřineslo. Budeme se muset zaměřit na předzápasové rozcvičování a na to, co děláme špatně," uvedl trenér domácích Richard Dostálek.

Domácí nastupovali do druhého poločasu s cílem otočit nepříznivý vývoj. Do hry poslal brněnský trenér Dostálek dva nové hráče. Byli to ale hosté, kteří v 50. minutě trefili tyč Záleského branky, konkrétně útočník Spirkoski. V 54. minutě už se mohli domácí radovat. Lutonský z levé strany našel ve vápně Přichystala, a ten se nemýlil.

V 63. minutě ale z ojedinělé šance vrátil Jihlavě vedení střídající Hron, jenž dorazil míč za brankovou čáru z malého vápna. V této pasáži se hrál atraktivní fotbal a fanoušci se museli bavit. O tři minuty později z hranice vápna technickou střelou na vzdálenější tyč srovnal Pospíšil. Na řadě teď byli hráči Jihlavy. V 70. minutě se pěkným sólem předvedl jihlavský Pedro, ale těsně před velkým vápnem útočníka fauloval Bednář. Sám Pedro se postavil k volnému přímému kopu, ale jeho střelu vyrazil brněnský brankář na rohový kop. To byla poslední významná akce Jihlavy. Po zbytek zápasu už na hřišti kralovali domácí.

Deset minut před koncem se na pravé straně uvolnil opět Lutonský a centrem našel Vávru, který poslal Zbrojovku do vedení. Čtvrtý gól domácích přidal těsně před koncem po efektivní narážečce s Dudou Přichystal.

„V prvním poločase měli sice domácí míč více na svých kopačkách, ale do vyložených šancí jsme je nepouštěli. Bohužel druhý poločas jsme nezvládli takticky a žádný bod si z Brna neodvezeme," sdělil po utkání jihlavský trenér Pavel Procházka.

Brněnští mladíci zaslouženě zvítězili 4:2 a posunuli se do čela ligové tabulky o dva body před Mladou Boleslav, která padla se Spartou.

Klíčová slova: Brno, Jihlava, Juniorská liga, fotbal