22.11.2017 23:00

Aktuálně: Brněnské basketbalistky vybojovaly první vítězství v EuroCupu

Autor: Barbora Ficbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V pátém zápasu Evropského poháru basketbalistek se KP Brnu podařilo konečně zvítězit. Brněnské basketbalistky porazily švýcarský Fribourg o sedm bodů. Zápas byl velmi vyrovnaný, nejdříve vedl Fribourg, poté se vedení střídalo. Na konci ale Švýcarky znervózněly a začaly chybovat, brněnské basketbalistky využily šance a zápas dovedly k vítěznému konci.

Hráčky si jdou po prvním poločasu odpočinout. Foto: Barbora Ficbauerová

Brno – Basketbalistky z KP Brno se utkaly na domácí půdě s hráčkami z Elfic Fribourg. V Evropském poháru se jim do dnešního večera příliš nedařilo, předchozí čtyři kola prohrály. Po vyrovnaném zápase se brněnským basketbalistkám poprvé v letošním EuroCupu podařilo zvítězit nad Švýcarkami 86:79. Za brněnský tým nejvíce skórovala Eva Kopecká, která uhrála dvaadvacet bodů.

V první čtvrtině brněnské hráčky Švýcarkám nestačily. Snažily se s nimi udržet krok, ale na Angelinu Williamsovou brněnská obrana nestačila. Američanka hrající za Fribourg si vedla velmi dobře, v celém zápasu týmu získala dvaatřicet bodů. Ke konci čtvrtiny už Brňanky hrály lépe, ale i tak čtvrtina skončila s lepším výsledkem pro Fribourg 18:29.

Po krátké pauze se brněnské basketbalistky vzpamatovaly a v polovině druhé čtvrtiny začaly Fribourg dotahovat, chvíli i vedly. V posledních minutách ale náskok opět ztratily a po druhé čtvrtině vedly Švýcarky 45:51. Přestávka po poločasu přinesla vlažný rozjezd třetí čtvrtiny, který se nesl v duchu faulů a nevydařených akcí. Brněnský tým táhla Kopecká a Prokešová. V posledních minutách třetí čtvrtiny se Brno dostalo do vedení čtyř bodů.

Poslední čtvrtina začala s náskokem Brna 68:62 a brněnské basketbalistky postupně body navýšily. Hráčky obou týmů hojně faulovaly, rozhodčí proto museli hru často přerušovat. Dvě minuty před koncem začal Fribourg dorovnávat a pro brněnské basketbalistky to nevypadalo dobře. Švýcarky ale značně znervózněly a začaly faulovat, čímž dostaly brněnské hráčky šanci navýšit skóre díky trestným hodům. Šance se chopily a s 86 body vyhrály nad basketbalistkami z Elfic Fribourg, které vybojovaly bodů jen 79.

Klíčová slova: basketbal, KP Brno, EuroCup, Elfic Fribourg