01.12.2010 22:17

AKTUÁLNĚ: Brněnské basketbalistky v Eurolize opět prohrály

Autor: Vojtěch Šprdlík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Pátou porážku si po dnešním dnu připsaly basketbalistky Frisco Sika Brno. Ve večerním zápase podlehly na domácí půdě italskému celku Beretta Familia Schio 67:68. Po šesti kolech tak mají na kontě pouze jednu výhru a krčí se na posledním místě tabulky skupiny D.

BRNO - Přitom všechno mohlo být úplně jinak. Brňanky od začátku dobře bránily a po většinu času i vedly. Hala Rosnička v brněnských Žabovřeskách byla zaplněna spíše skromně, ale i přesto své favoritky bouřlivě poháněla vpřed. Na konci první čtvrtiny se hala mohla radovat, neboť díky několika povedeným akcím se domácí dostaly do osmibodového trháku a vyhrála první dějství 24:16. „Takhle to má vypadat, jestli budou holky hrát pořád stejně, máme to v kapse,“ hodnotil snažení brňanek fanda Michal Hušek.

Po přestávce však Italky zabraly a začaly náskok stahovat. Brňankám se nedařila střelba a jejich obrana jen s velkými potížemi zastavovala útoky soupeře. Vysoká Yacoubová byla často nad síly domácích a svých tělesných proporcí často využívala. I přesto však brněnský celek udržel náskok a do druhého poločasu vstupoval s náskokem dvou bodů.

Třetí čtvrtina se odehrávala v režii brněnských baketbalistek. Italkám se nedařilo rozehrávat a často ztrácely míče, naopak domácí se střelecky našly. Zejména pivotka Fordová, která byla nejlepší střelkyní zápasu s třiadvaceti body. V jednom okamžiku byl náskok brněnských už čtrnáct bodů, ale konec zápasu se jim hrubě nepovedl. Brnu naprosto odešla střelba, hráčky často faulovaly a nepřesně rozehrávaly. Často také střílely na poslední chvíli z nepřipravených pozic.

Italky rychle stahovaly manko, v poslední minutě se jim podařilo vyrovnat a nakonec i dostat se do jednobodového vedení. Brňanky měly poslední útok, vyslanou střelu však hráčky Schia zblokovaly a získaly cenné vítězství. Odcházející fanoušci jenom nevěřícně kroutili hlavami. „Neuvěřitelný, jak mohly ztratit čtrnáct bodů?“ ptal se sám sebe příznivec domácích Tomáš.

Schio si výhrou upevnilo druhou pozici v tabulce, naopak Frisco Sika Brno již nejspíš svou šanci na play-off ztratily. O naději budou bojovat 8. prosince v ruském Orenburgu.

Klíčová slova: basketbal, Brno, euroliga