20.04.2015 20:05

Aktuálně: Brněnská juniorka rozstřílela poslední Varnsdorf

Autor: Šibor David | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Fotbalisté brněnské juniorky se v rámci 31. kola Juniorské ligy utkali s posledním Varnsdorfem. Ačkoliv oba týmy před zápasem dělilo padesát bodů, lehký zápas domácí fotbalisté nečekali. Stále měli v paměti podzimní utkání ve Varnsdorfu, ve kterém prohrávali 2:0 a až v závěrečných minutách otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Dnes se však zápas vyvíjel jinak a brněnští fotbalisté nakonec porazili svého soupeře 6:0. V tabulce dál drží první místo, o dva body před druhou Mladou Boleslaví.

Brno – Fotbalisté brněnské Zbrojovky se v 31. kole Juniorské ligy na jaře poprvé představili na Srbské. Předešlé zápasy jarní části odehráli na hřišti v Líšni. Od prvních minut bylo jasné, že na tomto stadionu se hráči cítí opravdu jako doma. Svého soupeře kombinačně přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy se bude měnit skóre utkání.

Brno U21 (v červených dresech) - Varnsdorf U21 (v bílých dresech) (foto: David Šibor)

Po čtvrthodině hry zahrávali domácí rohový kop. Vávrův centr od rohového praporku prodloužil na zadní tyč Buchta a Přichystal  hlavou míč uklidil za záda brankáře Kloudy. Než se hostující hráči stačili vzpamatovat, byl ve vápně faulován Přichystal. Rozhodčí Klíma neváhal a nařídil pokutový kop. K míči se postavil Vávra a střelou do dolního levého rohu Kloudovy branky zvýšil na 2:0.

Nejhezčí moment utkání mohli fanoušci vidět v 21. minutě. Brněnští měli možnost zahrávat volný přímý kop. Míč si pět metrů za vápnem postavil Weber a nádhernou střelou vymetl kulatým nesmyslem šibenici.

Hosté nebyli schopni čelit kombinační hře domácích a v 35. minutě se po centru z levé strany hlavou podruhé v dnešním utkání prosadil Přichystal. Hostující hráči si v prvním poločase žádnou střelu mezi tři tyče nepřipsali a se svým výkonem nebyli spokojeni. „I když jsme věděli, že nás čeká těžké utkání, chtěli jsme navázat na náš poslední výkon proti Brnu. Od prvních minut nás ale Brno kombinačně přehrávalo a my jsme se s tím bohužel nedokázali vyrovnat," uvedl k prvnímu poločasu trenér Varnsdorfu Kopecký.

Do druhé půle domácí vstupovali s vedením 4:0. Už po osmi minutách se ale opět výsledek měnil. Pěknou individuální akcí se blýskl Weber, který se protáhl mezi dvěma obránci a míč poslal mezi nohy brankáře Kloudy.

Mezi 70. a 80. minutou se po kombinačních chybách domácích dostali na útočnou polovinu také hostující hráči, ale Šťastný i Jícha pálili pouze do náruče domácího brankáře Halouska. Slovo si vzali znovu fotbalisté Zbrojovky a na konečných 6:0 upravil výsledek v 83. minutě střídající Defallah. Na hranici malého vápna se dostal k odraženému míči a skluzem ho dopravil do branky.

„Věděli jsme, že dnešní zápas nebude jednoduchý, protože na podzim jsme se s Varnsdorfem pořádně trápili. K utkání ale kluci přistoupili zodpovědně a zaslouženě jsme vyhráli," zhodnotil střetnutí trenér Brna Dostálek.

Klíčová slova: Juniorská liga, fotbal, Brno, Varnsdorf