23.03.2018 19:14


Aktuálně: Brněnečtí ochotníci rozsněžili Lidový dům. Začala divadelní přehlídka Sněhový Brněnec

Autor: Nikola Pavlasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Již popatnácté hostí brněnecký divadelní soubor Eduarda Vojana v místním Lidovém domě soutěžní přehlídku amatérských souborů pro Pardubický kraj. Diváci mají v průběhu víkendu možnost zhlédnout celkem šest představení. V neděli je na programu vyhlášení výsledků a ocenění jednotlivců.

Autor: Nikola Pavlasová

Brněnec Slavnostním rozsněžením zahájili brněnečtí ochotníci již patnáctý ročník divadelní přehlídky amatérských souborů pardubického kraje Sněhový Brněnec. Na prknech místního Lidového domu se v pátek a v sobotu vystřídají herci z celkem šesti divadelních souborů. Výsledky vyhlásí porotci v neděli dopoledne. Vítězné představení postupuje na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. „Vstupenky na jednotlivá představení jsou stále k dispozici. Lidé si je mohou koupit i přímo na místě,“ uvedla za organizátory Kateřina Svobodová.

Kromě vstupenek na jednotlivé inscenace si diváci mohou zakoupit i abonentní vstupenku, která platí na všech šest soutěžních představení. „Přehlídky se účastním každoročně a většinou mě zajímají všechna představení, proto možnost zakoupení abonentky vítám,“ řekla návštěvnice přehlídky Marie Friedlová.

Čtyřčlennou porotu tvoří scénograf Petr Kolínský, režisérka z Městského divadla v Mostě Hana Marvanová a vypravěč a pedagog Martin Hak. Předsedou poroty pro letošní ročník je Zdeněk Janál, dramaturg Městského divadla v Mostě. Role tajemnice poroty se již tradičně zhostila Hana Cihlová. Na pořádání krajské přehlídky venkovských souborů se kromě domácího souboru Eduarda Vojana podílí také Krajská knihovna v Pardubicích.

Klíčová slova: divadlo, Sněhový Brněnec, divadelní přehlídka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.