11.04.2017 22:47


Aktuálně: Brňané se dočkají nových míst k venčení psů

Autor: Daniela Ottová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na své dnešní schůzi brněnské zastupitelstvo schválilo nové znění vyhlášky o pohybu psů. Změní se tak místa, kde mohou majitelé svoje psy venčit bez vodítka. Nová vyhláška nahradí předchozí verzi z roku 2009.

Psi mohou bez vodítka běhat na více než deseti nových lokalitách. Foto: Daniela Ottová

 

Brno – Zastupitelé něsta na úterním zasedání schválili novou verzi vyhlášky, která upravuje pohyb psů po městě. Ta zavede změny nejen v prostorách, kde budou majitelé moci pustit psy bez vodítka, ale také v tom, kam psi vůbec přístup mít nebudou.

Podle vyhlášky musí být pes při pohybu po veřejných prostranstvích na vodítku, nebo mít náhubek a být pod kontrolou majitele. Výjimkou z tohoto pravidla jsou záchranářští psi. Ve schválené vyhlášce jsou určena místa, kde mohou psi běhat bez vodítek i náhubků. Zastupitelé schválili množství nových míst, často primárně určených k venčení psů. Přibylo více než deset lokalit. Nově mohou psi volně běhat například v oplocených výbězích na ulici Mírová či Okrouhlá nebo také v Meruňkovém sadu pod Bílou horou.

Psi nesmí hlavně na dětská hřiště, pískoviště, záhony a také kašny či vodní plochy. Mezi nové zakázané zóny patří třeba relaxační park pro seniory Tišnovka, sportovní areál Bzzzukot a jeho nejbližší okolí. „Mám psy ráda, ale myslím si, že na dětské hřiště nepatří. Záleží ale taky na majiteli. Někteří si tu nevhodnost uvědomí sami, jiní potřebují mít cedulku se zákazem,“ komentovala Tereza Nejedlá, která v Brně studuje.

Zastupitelé debatovali nad dalšími úpravami vyhlášky, Daniela Borecký (KSČM) navrhoval do vyhlášky vložit přikázanou délku vodítka. „Lidé se na chodníku baví, mají dlouhá vodítka, a tak spolu se psy blokují celý chodník,“ vysvětloval svůj návrh. Na toto reagoval Roman Onderka (ČSSD) se slovy: „Stahovací vodítka nelze měřit.“ Tato změna schválena nebyla. 

Klíčová slova: Zastupitelstvo města Brno, psi, pohyb psů

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.