07.03.2018 21:06


AKTUÁLNĚ: Brňané na Zelném trhu vyjádřili podporu novinářům

Autor: Tereza Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Podporu novinářům vyjádřili Brňané ve středu na shromáždění na Zelném trhu. Akce se snažila docílit toho, aby novináři vykonávali práci v důstojném prostředí a byli na ni hrdí. Podporu novinářské profesi vyjádřil vedoucí Katedry mediálních studií, mediální expertka či sociolog. Řečníci kritizovali výroky prezidenta Zemana či vyjadřovali hold zesnulému investigativnímu novináři Jánu Kuciakovi.

Na Zelném trhu se sešlo několik desítek lidí. Foto: Tereza Kučerová

Brno – Několik desítek lidí přišlo ve středu podpořit novináře na brněnský Zelný trh. Na shromáždění vystoupil student žurnalistiky Dávid Pásztor, vedoucí Katedry mediálních studií a žurnalistiky Jakub Macek či psycholog Hynek Cígler. Akce měla podpořit práci novinářů, investigativních žurnalistů, fotografů a dalších pracovníků v médiích. „Novináři byli vždycky ohrožený druh. Protestujeme tu proti vraždě konkrétního novináře,“ vyjádřil svůj názor spisovatel Pavel Švanda.

Středoškolský student Vojtěch Vágner kritizoval výroky Zemana, který veřejně řekl, že by se novináři měli likvidovat. „Takové výroky ve svobodné demokratické společnosti nemůžeme tolerovat,“ dodává. „Nedovolte, aby prezident označoval novináře způsobem, jakým je označuje,“ přidal se ke kritice Miloše Zemana student žurnalistiky Dávid Pásztor.

„Novináře musíme přestat brát jako samozřejmost, přinášejí nám většinu relevantních informací. Musíme je za jejich práci ocenit a v případě potřeby se za ně postavit,“ řekla na shromáždění mediální expertka Lenka Waschková Císařová. Debatu, na kterou přišlo několik desítek lidí, zakončil svým projevem vedoucí Katedry mediálních studií a žurnalistiky Jakub Macek.

Klíčová slova: žurnalistika, demonstrace, novináři, Ján Kuciak

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.