06.12.2017 18:35


Aktuálně: Brňané mohou bruslit přímo v centru města až do března

Autor: Petra Vaňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nové kluziště na Moravském náměstí se pro návštěvníky otevřelo ve středu ve čtyři hodiny odpoledne. Lidé si na něm díky nové moderní technologii budou moci zabruslit až do března. Na kluzišti může být dohromady až osmdesát lidí. Zájemci mohou navštívit nové kluziště i na Štědrý den nebo na Silvestra. 

Autor: Petra Vaňková

BRNO - Ve středu odpoledne se otevřely brány nově postaveného kluziště, takzvaného Brusláku, na Moravském náměstí v Brně. Ledová plocha, která se rozkládá pod sochou markraběte Jošta Moravského, měří 860 metrů čtverečních. Nové technologie pak návštěvníkům umožňují bruslit až při teplotě třináct stupňů celsia. 

Zájemci se mohou také občerstvit u nedalekého stánku, nebo si brusle na místě zapůjčit. K dispozici je osmdesát párů bruslí. ,,Nejsem z Brna, tak oceňuji možnost půjčit si brusle na místě,“ uvedl návštěvník akce Vojtěch Labuda.

Stejně jako socha Jošta je přímo na kluzišti i kašna. Joštova socha je chráněna mantinely, aby nedošlo ke zranění návštěvníků, nebo k poškození sochy. „Návštěvníci mohou bruslit pod sochou Jošta nebo odpočívat třeba na kašně, která dočasně slouží jako lavice,“ uvedl zastupitel Petr Kalousek (Žít Brno), který vymyslel kluziště na Moravském náměstí.


Kluziště bude otevřeno každý den od deseti hodin dopoledne do devíti do večera. Cena za dvouhodinový blok je sto korun pro dospělého člověka. Zlevněné vstupné pro seniory nad šedesát pět let, pro děti od šesti do patnácti let a pro držitele průkazů ZTP/P je šedesát korun. Děti do šesti let bruslí zdarma. „Cena mi za dvě hodiny bruslení přijde vyšší než na jiných kluzištích,” poznamenal Labuda.

Klíčová slova: Kluziště, Brno, Moravské náměstí, Bruslák

Fotogalerie">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.