09.04.2016 20:12

Aktuálně: Břeclavští florbalisté dvakrát zvítězili a stvrdili postup do vyšší soutěže

Autor: David Baláš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

S jistým postupem, který už břeclavským florbalistům nemohl nikdo vzít, přijížděli hráči Sokolu do Letovic u Blanska, aby odehráli poslední dvě utkání letošní sezony Jihomoravské soutěže mužů. I ve značně prořídlé sestavě pouze s osmi hráči v poli nakonec Břeclavští po velkém boji slavili dvě výhry. V příští sezoně na ně čeká derby s rivalem z Lanžhotu.

Autor: David Baláš

Letovice – Poslední dva zápasy sezony čekaly dnes na florbalisty břeclavského Sokolu. Do vzdálených Letovic u Blanska už jeli s jistotou postupu do vyšší ligy a duely tedy byly spíše formalitou. Břeclavští se přesto dokázali nabudit k bojovnosti a i bez některých stabilních článků sestavy urvali dvě vítězství.

Utkání proti Ivanovicím přitom nezačalo pro svěřence Drahoslava Vrzala vůbec dobře. Už ve třetí minutě lovil Michal Melichar ze sítě míček poprvé a jen o několik desítek vteřin později svítil na ukazateli stav 0:2.

„Absolutně jsme nezachytali úvod zápasu a museli jsme pak dlouho dotahovat. Měli jsme však pár šťastných odrazů a nakonec se nám podařilo skóre otočit. Třetí dějství už jsme si zkušeně pohlídali,“ řekl po utkání Vrzal.

Hráči Sokolu nastupovali do druhé třetiny s dvougólovým mankem 1:3, ale svého soupeře od poloviny zápasu začali přehrávat a takřka ho nepouštěli do šancí. Sami si jich naopak vypracovali hned několik a po dvou trefách Jiřího Balgy a Miroslava Máčala ještě do další přestávky duel otočili ve svůj prospěch. V závěru střetnutí už nepřipustili žádné drama a připsali si tři body za výhru 7:4.

Do druhého zápasu nastoupili Břeclavští podobně laxně, ale florbalisté Bořitova tentokrát chyby potrestat nedokázali. To na druhé straně se radoval po samostatném úniku Petr Hübl, když propálil Adama Douška střelou mezi nohy. Vzápětí zvedal ruce nad hlavu také Máčal, ale sudí gól neuznal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Tentýž hráč si ale spravil chuť o čtyři minuty později, když zužitkoval přesnou přihrávku Jaroslava Války od levého hrazení.

Třetí třetina nabídla velké drama. Bořitov nejprve dvěma slepenými trefami srovnal stav a následně mohl jít do trháku. Ve vyložené šanci ovšem Břeclavské reflexivním zákrokem podržel Melichar a dal týmu šanci na plný bodový zisk. Ten zařídil minutu a půl před koncem střelou do levého horního růžku Tomáš Vrzal.

„Ke konci zápasu už se přece jen projevil značný úbytek sil. Do Letovic jsme přijeli pouze s osmi hráči do pole a někteří si tedy museli hodně protahovat střídání. Musím ale kluky pochválit, jak to zvládli. Makali na krev a nechali tam úplně všechno, přesto že už vlastně o nic nešlo,“ zhodnotil výkon trenér.

V příští sezoně derby

Břeclavští florbalisté tak dvěma triumfy stvrdili postup do vyšší ligy, který vybojovali už minulý hrací víkend ve Valticích. V tabulce Jihomoravské soutěže mužů obsadili druhé místo za suverénní Telnicí, která v celé sezoně nepoznala pachuť porážky.

Na novou výzvu v podobě Přeboru mužů, který si zahrají florbalisté Sokolu v příštím ročníku, už se těší kapitán Válka. „Jsem hrozně rád, že se nám letos podařilo postoupit, protože to nebylo nic jednoduchého. Před startem soutěže se měnila část týmu a všechno si muselo sednout. Kluci ale nevypustili jediný zápas a tvrdá práce se vyplatila. Už teď se nemůžu dočkat soubojů s Lanžhotem,“ zmínil vidinu vyhroceného derby.

Břeclavští florbalisté vybojovali postup do vyšší soutěže. Autor: Zuzana Tranová

Klíčová slova: florbal, Břeclav, postup