11.11.2017 17:24

AKTUÁLNĚ: Běžec Kohut počtvrté triumfoval v Jedovnicích

Autor: Iveta Borková | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Blanenská Okresní běžecká liga (OBL) finišuje v cílové rovince. Závod s pořadovým číslem dvacet devět vyhrál na trase dlouhé 10,9 km Jan Kohut v čase třicet 35:33 minut. Nejlepší ženou Běhu za jedovnickým kaprem byla veteránka první kategorie Lenka Jančaříková, která 5,6 km dlouhou trať zvládla za 21:39 minut. Běhu se včetně juniorů zúčastnilo deště čtyřicet dva závodníků, což je nejvíc v historii.

Autor: Iveta Borková

Jedovnice - Kapr za výhru závodu. Nejlepší běžec a běžkyně každé kategorie na dvou hlavních tratích jedovnického závodu, který se rovněž koná pod názvem Memoriál Jiřího Kovaříčka, dostali odměnu přímo z kádě. Kohut nechal daleko za zády svého největšího rivala, a v cíli druhého Lukáše Sourala, a na jedovnické trati si doběhl už pro čtvrté vítězství. Oproti svému osobnímu rekordu starému sedm let zaběhl trať letos o dvacet tři sekund pomaleji. Nejrychlejší ženou byla veteránka Jančaříková, druhá skončila obhájkyně celkového vítězství v kategorii žen Tereza Jagošová, která zaostala o deset sekund.

„Běželi jsme ve skupince první tři, čtyři kilometry, to mi přišlo v pohodě. Lukáš Soural tam pak chtěl trošku zrychlit, tak jsem zrychlit taky. A on stejně hned odpadl,“ zhodnotil s úsměvem průběh závodu vítěz. „Na kapra se spíš těší mamka, já to nejím, ale ona ho pak aspoň nebude muset kupovat na Vánoce,“ dodává Kohut. Běžecký rok pro něj rozhodně nekončí, plánuje si ještě zaběhnout maraton.

Spokojená v cíli byla také nejrychlejší žena. „Všechno mi vyšlo na sto procent. Na celkové první místo jsem si nevěřila, ale běželo se hrozně hezky, navíc vyšlo pěkné počasí,“ pochvalovala si výkon i výsledek Jančaříková.

Na trať bez větších výškových rozdílů, která vedla od kulturního domu podél rybníku Olšovce, za rybník Budkovan a druhou stranou zpět ke kulturnímu domu se vydalo sto čtyřicet dva běžců. Dalších sto malých závodníků se zapojilo do juniorských kategorií. Dvě hodiny před společným startem pořadatelé připravili měření běžeckých dovedností pro přípravky i žáky nebo žákyně. Trasu 5,6 km potom absolvovali dorostenci a dorostenky se ženami a s veteránkami dvou kategorií. Muži měli kromě hlavní kategorie v nejdelším závodě i tři veteránské.

Běh za jedovnickým kaprem je jedním z posledních závodů letošního ročníku OBL. Na závodníky čeká už jen Mikulášský běh na Okrouhlé a Hraběnčino běhání v Petrovicích, které seriál jako každoročně uzavře.

Konečné výsledky

Závod na 10 900 m

MUŽI: 1. Kohut Jan 35:33, 2. Soural Lukáš 37:49, 3. Grün Vojtěch 38:30

MUŽI VETERÁNI I: 1. Kleibl Martin 37:58, 2. Vintrlík Martin 40:13, 3. Dvořáček Jiří 40:33

MUŽI VETERÁNI II: 1. Kratochvíl Pavel 40:21, 2. Jelínek Aleš 40:31, 3. Bachratý Pavel 42:45

MUŽI VETERÁNI III: 1. Bartál Lubomír 46:01, 2. Landa Jaroslav 48:57, 3. Svoboda Pavel 48:59

Závod na 5 600 m

ŽENY: 1. Jagošová Tereza 21:49, 2. Janková Magda 22:06, 3. Anderlová Dorota 23:11

ŽENY VETERÁNKY I: 1. Jančaříková Lenka 21:39, 2. Ondroušková Ivana 24:12, 3. Polášková Martina 26:20

ŽENY VETERÁNKY II: 1. Suchánková Zdenka 26:09, 2. Hynštová Marie 26:25, 3. Tesařová Jitka 31:10

Klíčová slova: jedovnice, obl, běh