22.02.2020 22:26

Aktuálně: Basketbalistky Žabin zakončily základní část výhrou

Autor: Zdeněk Bláha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Basketbalistky Žabin zvítězily v závěrečném domácím zápase základní části Renomia Ženské basketbalové ligy nad mladoboleslavskou Slovankou 68:58. Nyní je čeká nadstavba, v níž budou bojovat o co nejlepší pozici do play-off.

Autor: Zdeněk Bláha

Brno – Zatímco tabulka soutěže ukazovala rozdíl pěti míst – Žabiny na čtvrtém a Slovanka na devátém – na hřišti oba týmy sváděly vyrovnanou partii po celý zápas. Vítězným týmem se nakonec staly domácí favorizované BK Žabiny se skóre 68:58. V základní části tak skončily na čtvrtém místě a postoupily do nadstavbové části, ve které budou bojovat o pozici v play-off.

„Z naší strany to bylo utrpení. Nedařila se nám střelba, agresivní obrana ani protiútoky. Celkově se nám nepovedlo hrát to, co jsme chtěly,“ popsala hráčka brněnských Žabin Michaela Vacková, navzdory vítězství.

První čtvrtinu se týmy co minutu střídaly ve vedení. Když Brňanky vstřelily trojku, basketbalistky z Mladé Boleslavi daly koš s faulem. Žabiny zakončily prvních deset minut se skóre 16:14. Vstup do druhé čtvrtiny vyšel lépe domácím hráčkám. Po pár úspěšných útocích natáhly náskok na sedm bodů, ten poté ale dvanácti body snížila Alexandra Williams ze Slovanky na poločasových 37:33 pro Žabiny.

Díky agresivní obraně a tlaku stáhla Slovanka rozdíl skóre na pouhé tři body, ale poté polevila v tlaku a brněnské hráčky opět odskočily. Závěrem třetí části Žabiny ještě zvýšily svůj náskok na devět bodů 57:48. Absenci košů na začátku poslední čtvrtiny prolomily Brňanky až ve třetí minutě úspěšnou tříbodovou střelou a zvítězily nakonec rozdílem deseti bodů.

„Škoda zbytečných ztrát. Také jsme dovolili Žabinám spoustu útočných doskoků. V takovýchto zápasech to jsou zlomové věci,“ popsal chyby trenér Slovanky Ján Hricko. „Ale chtěli jsme odehrát kvalitní zápas a zabojovat o výsledek, což se nám podařilo,“ dodal.

Trenér domácích Viktor Pruša byl v hodnocení zápasu kritičtější. „Pokud vyhrajete se Slovankou o deset po vyrovnaném průběhu, je to ostuda. Já být divák, tak chci vrátit vstupné,“ neskrýval své rozhořčení. „Pokud nedodržujeme věci proti předposlednímu týmu ligy, je to pro nás vykřičník před dalším utkáním,“ uzavřel.

Dnešními zápasy skončila základní část Renomia Ženské basketbalové ligy, ve které Žabiny skončily na čtvrtém místě. Vysloužily si tím účast v nadstavbové části. V té se utkají s celky ze druhého až pátého místa o vstupní pozici do play-off. První ZVVZ USK Praha má svou pozici jistou. Žabiny začnou tuto fázi ve středu brněnským derby na palubovce KP Brno.

Klíčová slova: Basketbal, ŽBL, BKŽabiny