07.04.2012 09:07


Aktualizováno: Baseballová extraliga začala tento víkend

Autor: Petr Janderka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dvacátá sezóna nejvyšší domácí baseballové soutěže startuje za nezvyklé situace. Obhajovat vítězství totiž nebudou dlouholetí vládci českého baseballu Draci Brno, ale jejich městský rival Technika. České stadiony opět přivítají i několik zajímavých hráčů z ciziny.

Pokud bychom hledali sport, ve kterém Brno dominuje republice, je jím baseball. V historii samostatné české ligy ji ještě nevyhrál tým odjinud než z moravské metropole. První dva ročníky vyhrála Technika Brno, aby poté na dlouhých šestnáct let přepustila trůn Drakům. V minulé sezóně se pohár vrátil zpátky na Kraví horu, do vlastnictví Techniky. Oba celky budou největšími favority i v nadcházející sezóně. V té se tentokrát nepředstaví čtyři brněnské týmy, jak bylo v posledních letech obvyklé, ale pouze jejich trojice. Ze soutěže se odhlásil Express, aby se následně spojil s nejmladším brněnským týmem, Hrochy.  Čtyři zástupce z Jižní Moravy však nakonec diváci uvidí. V baráži si účast mezi elitou vybojoval tým Olympia Blansko.Loni ještě hráči Hrochů a Expressu stáli proti sobě, do nové sezóny vstupují společně. Autor: Klára Kovářová

Sezóna představí i další novinky. Budou se hrát tři zápasy za víkend, což týmům přinese starosti zejména na nadhazovacím kopci, kde bude potřeba více kvalitních nadhazovačů. Tento fakt donutil týmy k větší aktivitě i na přestupovém poli. Američtí nadhazovači Draků po loňském neúspěchu přestoupili do jiných extraligových celků. Nejlepší nadhazovač roku Ahearne posílil pražskou Kotlářku. McCarthy vyměnil černý dračí dres za bílou uniformu ostravských Arrows. Zahraniční posilu má pro příští sezónu na soupisce každý z týmů. Mezi nejzářivější patří Wayne Ough, který před dvěma lety dotáhl k titulu Draky, a nyní bude hrajícím trenérem odvěkého rivala Techniky. Draci však kontrovali hráčem podobného formátu, Thomas Brice stejně jako Ough má zkušenosti z reprezentačního výběru Austrálie. Nejexotičtější posilu získali Hroši, Kenshoku Takubo se stal prvním japonským hráčem v historii české extraligy.

Aktualizováno

Úlohu favorita zvládla nejlépe Technika Brno, která porazila nováčka z Blanska ve všech třech zápasech a ujala se vedení v extralize. Vyrovnaný průběh mělo pouze jedno z utkání, kde úřadující mistr udržel těsnou výhru o jeden bod. Na druhém místě jsou Hroši, kteří si z areálu Eagles Praha odvážejí dvě výhry a divoké skóre 32:18. Pražský tým nezvládl konec třetího zápasu a umožnil Hrochům skórovat v poslední směně hned třinácti body. Úlohu favorita zvládli i Draci, kteří dvakrát porazili silnou Ostravu. Velké překvapení se odehrálo na pražské Markétě, odkud si poslední tým loňského ročníku Skokani Olomouc odváží dvě výhry. Zklamali zejména domácí nadhazovači, kteří by měli patřit ke špičce ligy. První víkend znamená pro Kotlářku velkou ztrátu. 

Klíčová slova: Baseball, Extraliga, Draci, Technika, Hroši

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.