02.05.2019 11:23


Aktualita: Za úvěrový podvod dostala dva roky ve vězení s ostrahou

Autor: Tereza Ryšanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Zuzana Štěpánková uzavřela v roce 2017 několik spotřebitelských úvěrů. Půjčené peníze nikdy nevrátila, do smlouvy navíc uvedla nesprávné osobní údaje. Městský soud v Brně ji poslal za krádež a úvěrový podvod na dva roky do vězení. Proti tomu se ale obžalovaná odvolala. Krajský soud v Brně dnes novým rozsudkem potvrdil rozhodnutí městského soudu.

Brno – Krajský soud v Brně řešil případ Zuzany Štěpánkové. Obžalovaná uzavřela v několika obchodních domech spotřebitelské úvěry s firmou BNP Paribas a Cofidis, které ovšem nikdy nesplatila. Celkově se obohatila o částku 107 tisíc korun. Městský soud v Brně ji nařídil peníze firmám vrátit a odsoudil ji ke dvaceti čtyřem měsícům ve vězení s ostrahou. Proti tomuto rozsudku se ale Štěpánková odvolala. K soudu se dnes obžalovaná nedostavila, místo toho ji zastupoval její obhájce. 

Při uzavírání úvěrů uvedla Štěpánková do smlouvy nepravdivé údaje. Ačkoliv v té době nikde nepracovala a pobírala sociální dávky, uvedla jako místo zaměstnání Fakultní nemocnici Brno. Napsala také nesprávný příjem a počet vyživovaných dětí. K úvěrům dostala i dvě spotřebitelské karty, ze kterých sice peníze vyčerpala, avšak nikdy je nesplatila. Většinu zboží, na které dostala úvěr, prodala kvůli penězům na jídlo.

Krajský soud rozsudek městského soudu zrušil a vynesl nový. „Městský soud v Brně v zásadě nepostupoval vadně. V předmětovém rozsudku ovšem došlo k některým opravám, aby bylo zcela jasné, kdo je poškozený subjekt,“ řekl soudce Petr Hlavina. Městský soud totiž při rozsudku uvedl nesprávně zkratku akciové společnosti.

Udělený trest dvacet čtyři měsíců zůstal stejný, způsobenou škodu musí obžalovaná uhradit. „Stanovený trest nelze považovat za přísný, spíše naopak,“ dodal Hlavina. Proti rozsudku krajského soudu může Zuzana Štěpánková podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Klíčová slova: Krajský soud, úvěrový podvod, krádež

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.