27.04.2018 21:41


Aktualita: Vítězem turnaje v karetní hře Pokemon se stal jeho pořadatel

Autor: Marek Hadrbolec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pokemoni, příšerky z animované dětské pohádky, se brzy po svém vzniku stali světovým fenoménem. Nedlouho na to, v roce 1999, se dočkali také vlastní karetní hry. Právě turnaj v karetní hře Pokemon se konal dnes v brněnském obchodě Černý Rytíř na ulici Chládkova. Zúčastnilo se jej dvacet hráčů. Vítězem se stal Roman Král, který měl organizaci celého turnaje na starost.

Brno - Dvě desítky účastníků všech věkových kategorií se sešli dnes mezi třetí a čtvrtou hodinou v suterénu obchodu Černý Rytíř v Brně. Zúčastnili se zde turnaje v karetní hře Pokemon. Turnaj se hrál na čtyři kola, soubojovým systémem Best of 3, tedy na dvě vítězné hry v každém zápase. Vítěze čekala odměna v podobě třiceti nových karet, menší odměna ale čekala na každého hráče.

"Dnešní turnaj je posledním před začátkem oficiální sezóny, ve které poté budeme hrát dva turnaje každý měsíc," uvedl v úvodu pořadatel turnaje Roman Král. Roman Král je zakladatelem brněnské komunity hráčů. "Karetní hra Pokemon se v Brně začala organizovaně hrát až relativně pozdě. Nyní jsme ale po Praze druzí největší," dodal.

Hráči turnaj odehráli s balíčky o šedesáti kartách. Balíčky nejsou nahodilé, hráči si je staví okolo svých nejlepších karet tak, aby spolu karty spolupracovaly a doplňovaly se. Na turnaji tak bylo možné najít balíčky s pokemony ohnivými, vodními, nebo například psychickými. "Svůj balíček jsem si sestavil sám, aby mě s ním hraní hlavně bavilo," vysvětlil jeden z hráčů Martin Le Duy.

Dvacítka účastníků se ve čtyřech kolech utkala s náhodně vybraným soupeřem. U stolů proti sobě usedali například i tátové se syny. "Doma hrajeme všichni, jenom mamku to moc nebaví," prozradila jedna z účastnic Pavlína Kreslová. Během soubojů se hráči pokoušeli o to, aby jejich vyložený pokemon překonal toho soupeřova. Za každého vyřazeného pokemona, si jeho přemožitel lízl kartu odměn. Hra začíná se šesti takovými kartami, vyhrává ten, kdo si první nemůže líznout žádnout další. 

Během turnaje i po jeho skončení se hráči potkávali nad svými sběratelskými alby a své karty s ostatními měnili nebo prodávali. "Jediné, co se mi na hře nelíbí je, že je pay to win. Tedy, že kdo si koupí lepší karty, má mnohem větší šanci vyhrát," uvedl Ondřej Kresl. Ceny jednotlivých karet se mohou vyšplhat od několika korun až do řadu tisíců. "Myslím si, že je možné postavit si hodně dobrý balíček i za několik stovek," komentoval ceny karet Roman Král.

Klíčová slova: Pokemon, turnaj, karetní hra

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.