21.09.2018 18:04


Aktualita: U Vaňkovky zaparkovaly desítky pojízdných vozů s občerstvením

Autor: Veronika Kusalíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

V industriálním prostoru mezi galerií Vaňkovka a uměleckou Fait Gallery vzniklo gastronomické parkoviště pro takzvané food trucky, pouliční vozy s jídlem. Započal tak první ročník festivalu food trucků v Brně nabízející různé pochutiny přímo ze svých vozidel.

Pohled na jeden z přítomných vozíků. Foto: Veronika Kusalíková

Brno – Pilotní ročník festivalu začal dnes a potrvá do dvacátého třetího září. Prostranství zaplnilo dvacet vozů různých typů i velikostí. Návštěvníci se občerství z dodávky, přívěsu či jízdního kola. Kromě prodeje jídla a pití festival nabízí přehlídku kulinářských show přímo ve vozech, hudební program, moderování průběhu akce a také program pro děti.

„Kromě Food Truck Festu děláme i Burger festival, který minule navštívilo kolem třiceti tisíc návštěvníků, ale nyní jsme se chtěli zaměřit na všechny druhy jídla i pití, zato podávané z pojízdných vozů. Člověk si tu proto může dát třeba prosecco a vafle k tomu. Máme čtyři druhy piva, kávu, míchané drinky, donuty, hranolky, burgery... Je tu toho opravdě hodně, každý by si měl přijít na své, “ vysvětlil koncept festivalu jeho organizátor Leoš Dupal.

Jedním z „kočovných“ prodejců je Pan Hranolka, přívěs nabízející domácí hranolky z českých brambor. „Objíždíme především festivaly, ale v Brně jsme letos ještě nebyli, takže je to pro nás příjemná změna,“ okomentovala důvod účasti svého trucku Hana Havlůjová. 

Organizátoři očekávají po dobu festivalu několik tisíc návštěvníků. Vzhledem k umístění akce se však může jednat i o náhodné kolemjdoucí. „Nalákal mě stánek s kávou a koblihy, ale nakonec jsem podlehla i burgeru z vedlejšího stánku. Nešla jsem sem za tím účelem, chodím tudy jen do práce,“ přiznala jedna z nahodilých návštěvnic.

Součástí akce je i malé podium, kde je moderovaná show s vybraným prodejcem. „Každou hodinu se snažíme mít vstup s jedním z přítomných prodejců. Děláme buď nějakou soutěž, nebo má návštěvník možnost si přímo v daném trucku vyzkoušet přípravu pokrmu. Pokud se vše vydaří, mohla by se z festivalu stát každoroční událost,“ dodal Dupal na závěr.

Klíčová slova: Brno, jídlo, festival, Vaňkovka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.