19.11.2017 00:00


Aktualita: Sobotní večer patřil všem divadlům

Autor: Radka Konečná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Do programu Noci divadel se tuto sobotu zapojilo pět souborů z celé Olomouce. Událost začala již v odpoledních hodinách a účastnici se mohli podívat do zákulisí a zúčastnit se připravených programů.

 

Interaktivní hra

Interaktivní hra v Divadle Tramtarie. Foto: Radka Konečná

Olomouc - Noc divadel se konala tuto sobotu v pěti olomouckých divadlech. Divadlu Hudby – Muzeu umění Olomouc, Divadlu Tramtarie, Moravském divadlu Olomouc, Uměleckém centru Univerzity Palackého a Divadlu Na cucky. Návštěvníci měli možnost prohlédnou si budovy tak, jak je běžně neznají a promluvit si i s herci.

V Moravském divadle se konaly každou hodinu prohlídky zákulisí. Účastníci se mohli podívat například do maskérny nebo přímo na podium. Průvodkyní jim byla například herečka Ivana Plíhalová, která v divadle zároveň pravidelně vystupuje. „Sehnat lístky na tuto exkurzi bylo velmi náročné, protože o ni byl obrovský zájem, a myslím, že určitě stála za to. Studuji módní návrhářství, a tak mě nejvíce zaujala maskérna a kostýmy," říká účastnice Martina Kolářová.

Největší atrakcí v Divadle Tramtarie byla interaktivní hra, kterou si pro veřejnost připravili členové souboru. Cílem hry bylo najít čtyři obálky, různě rozmístěné po všech prostorách divadla, ve kterých byla na papírku popsaná charakteristika jednoho člena divadla. Hráči tohoto člena, Tramtaráka, jak sami sebe zaměstnanci divadla nazývají, museli najít a vyřešit s ním soutěžní úkol. Tím se veřejnost blíže seznámila s herci i dalšími zaměstnanci divadla a mohla se jich zeptat na všechno, co ji zajímalo. „Nejraději mám Klatovský řízek a Bílou bramboračku, tu jsem vařil zrovna včera," sdělil zaměstnanec Divadla Tramtárie Jiří Krliš.

V Uměleckém centru Univerzity Palackého, olomouckém Konviktu, se sešlo několik hereckých spolků, které společně zorganizovaly průchod historickou třípatrovou budovou ve stylu Snu Noci Divadelní (Snu noci Svatojánské). Členové každého souboru si rozdělili patra a připravili si cestu plnou elfů, víl a divadelních překvapení. „Nejvíc mě vyděsilo, když jsem měl zavázané oči a polili mě vodou, to jsem opravdu nečekal, ale pobavilo mě to," přiznává účastník Vojtěch Hostášek. Když účastníci úspěšně prošli celou budovou, čekalo je na konci občerstvení a pozvánka na závěrečné divadlo, které se konalo později večer.

Program v divadle Na cucky začal již ve dvě hodiny odpoledne a byl zaměřený především na děti a pantomimu. V divadle Hudby začalo v sedm hodin večer představení improvizační skupiny Olivy. Poslední část programu, afterparty, se konala od půl jedenácté večer v Konviktu. 

Klíčová slova: Noc divadel

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.