23.04.2018 12:22


Aktualita: Slevy na jízdném pro studenty se odkládají. Babiš předpokládá jejich zavedení až od září

Autor: Michael Bouška | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studentské a důchodcovské slevy ve výši 75 procent, které premiér v demisi slíbil v minulosti spustit v červnu, se odkládají na září. Babiš to dnes řekl na tiskové konferenci po jednání vlády. Důvodem jsou žádosti krajů, které by údajně nestihly požadované změny do června dodělat.

Ilustrační foto. Foto: Michael Bouška

Brno - Slevy na jízdném, které měly podle původních plánů platit od června, čeká odkad. Na tiskové konferenci to dnes potvrdil premiér v demisi Andrej Babiš. S informací o možném odkladu jako první přišel v pátek server Zdopravy.cz. 

"Není to moje rozhodnutí. Vláda rozhodla na základě požadavků krajů, které říkaly, že na to nejsou připravené. Nechceme, aby tady vzniknul zmatek při prodeji jízdenek," uvedl dnes Babiš na tiskové konferenci po jednání vlády. Informaci pro Stisk následně potvrdil i ministr dopravy v demisi Dan Ťok. „Kraje teď deklarovaly, že na úpravu systémů potřebují minimálně šest týdnů. Do 10. června by to tedy stihnout skutečně nemohly," uvedl Ťok.

České dráhy přitom uvádějí, že by byly schopné zajistit slevy již v červnovém termínu. "Podmínky a platnosti státem nařízených slev jsou vyhlašovány cenovým výměrem MF ČR. Tento cenový výměr dosud nebyl publikován. Přesto byly České dráhy připraveny zavést změny od 10. 6. 2018. V případě posunutí termínu na 1. září 2018 dojde k jejich zavedení k danému datu a do té doby platí státem nařízené slevy i naše komerční nabídky v aktuálním rozsahu beze změn, " uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Klíčová slova: Andrej Babiš, jízdné, slevy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.