16.11.2018 16:32


Aktualita: Rozhodčí Kocián se Damkové a Berbrovi omlouvat nemusí

Autor: David Křída | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Okresní soud pro Brno-venkov zamítl žalobu Dagmar Damkové a Romana Berbra na Radka Kociána za jeho tvrzení v novinách z roku 2015. Vyšel v nich tehdy jeho otevřený dopis, ve kterém napsal, že Berbr skrz svou ženu ovlivňoval práci rozhodčích. Manželé po něm za to žádali omluvu na titulních stránkách českých tištěných i online médií.

Okresní soud pro Brno-venkov v pátek 16. listopadu vynesl rozsudek ve sporu manželů Damkové a Berbra a rozhodčího Kociána. Foto: David Křída

Brno – Členka komise rozhodčích Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) Dagmar Damková a její manžel, místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, neuspěli již dříve s žalobou proti rozhodčímu Antonínu Kordulovi. Spor nakonec skončil až u Nejvyššího soudu. A právě na to odkazovala v rozsudku soudkyně Irena Hladíková v aktuálním případu Kociána. „Jedná se o věc obdobnou, rozsudek by se neměl odchylovat. Z toho důvodu soud posoudil žalobu jako nedůvodnou,“ pronesla Hladíková při vynesení rozsudku.

Advokátka Damkové a Berbra Jana Gavlasová s tím ale nesouhlasí. „Výroky, které byly napadány v této žalobě jsou odlišné od těch, kde byl žalovaný pan Kordula. Opisovat od jiného soudu, kde se řeší jiné výroky a je jiná důkazní situace, je nesprávné a nesmyslné,“ okomentovala nesouhlasně verdikt Gavlasová s tím, že po doručení rozsudku poštou se odvolají k vyššímu soudu.

Naopak Kocián a jeho advokátka Michaela Knytlová jsou s výsledkem spokojení. „Těší nás, že jsme po třech letech dosáhli rozhodnutí a soud dal za pravdu naší argumentaci,“ řekla Knytlová.

Celý případ v roce 2015 odstartoval otevřený dopis Radka Kociána tehdejšímu předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi, v kterém mimo jiné řekl, že Berbr přes svou manželku, tehdejší předsedkyni komise pro rozhodčí,  ovládal a ovlivňoval práci rozhodčích. Také tehdy napsal, že Berbr mohl za ukončení jeho kariéry ligového rozhodčí.

Klíčová slova: fotbal, soud, rozhodčí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.