21.05.2019 13:41


Aktualita: Případ Radka Strmisky soudce odložil na červen

Autor: Aleš Chromečka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud se nadále zabývá případem podvodníka Radka Strmisky. Obžalovaný vylákal s příslibem zhodnocení vkladů téměř sedmdesát milionů korun od necelé stovky lidí. Na soudě dnes vypovídali tři svědci, zároveň soudce Miloš Žďárský četl výpovědi ostatních poškozených. Hlavní líčení nakonec odložil na 18. června.

Brno – Případ Radka Strmisky je zpět u krajského soudu, který jej chtěl už na konci roku 2017 poslat na sedm let za mříže. Vrchní soud v Olomouci však rozsudek zrušil. Obžalovaný si nyní přeje předvolat před soud další svědky, soudce hlavní jednání odročil.

Strmiska se v letech 2012 až 2014 neprávem vydával za zaměstnance Tipsportu a jiných sázkových kanceláří. Od celkem osmadevadesáti klientů si vybral vklady, které měly postupem času skrze sázení nabývat na hodnotě. Mnoho obětí, s nimiž smlouvy uzavíral, ani pořádně nerozumělo principu, podle kterého se jejich vklady měly zvyšovat. Strmiska však zpočátku zisky posílal, dohoda fungovala, lidé mu tak dál věřili a doporučovali jej i svým známým. „Ze začátku vše probíhalo podle smlouvy. V momentě, kdy se objevily problémy, přestal Strmiska reagovat na telefonáty,“ vypověděl jeden ze svědků, kterého Strmiska připravil o více než dvě stě tisíc korun.

Z celkem čtyř předvolaných svědků se na dnešní jednání dostavili tři. Soudce Miloš Žďárský nakonec přijal návrh obhajoby, který žádá o předvolání svědků dalších. Příští jednání plánuje soud na 18. červen, do té doby zůstává Radek Strmiska ve vazbě.  

Klíčová slova: Radek Strmiska, soud, podvod, peníze

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.