17.04.2019 13:45


Aktualita: Pod falešnou identitou prý vylákala od lidí statisíce korun

Autor: Michaela Galuszková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Krajský soud v Brně ve středu zahájil hlavní líčení v případu Denisy Kovaříkové. Pod falešnou identitou podle obžaloby vystupovala jako soudní exekutorka, a vylákala tak od zájemců o nemovitosti v dražbě statisíce korun.

Ilustrační foto. Foto: Deník/ Attila Racek

Brno – Případ Denisy Kovaříkové projednával ve středu Krajský soud v Brně. Obžalovaná se během let 2014 až 2016 podle obžaloby obohatila na dalších lidech o téměř sedm miliónů korun. Mezi poškozenými se objevil i její příbuzný.

Jako údajná soudní exekutorka si Kovaříková vyžádala od zájemců o byty v exekuční dražbě finanční prostředky v různých výších od 100 až po 800 tisíc korun.  Některým lidem se peníze vrátily po podání trestního oznámení, ovšem zbytek stále čeká na to, jak celá kauza dopadne. Jednou z poškozených je i Marie Kryštofová, která takto přišla o 240 tisíc korun.

Dalším z poškozených je i Antonín Kovařík. Svému tchánovi zpronevěřila Kovaříková 106 tisíc korun. Po úmrtí jeho manželky mu snacha slíbila pomoci s výběrem peněz z pojištění, aby si nemusel zřizovat bankovní účet. Peníze mu však nikdy nepředala. „Když jsem za ní přišel s papírem z pojišťovny, řekla mi, že se už předtím domluvila s mojí manželkou, že peníze půjdou vnoučatům. Já ale o ničem takovém nevěděl,“ vyjádřil se Antonín Kovařík.

Kovaříková je právě ve výkonu trestu odnětí svobody za podvod, zpronevěru a obohacení na další osobě. I když se soudního jednání nezúčastnila, předsedkyně senátu Dagmar Bordovská trvá na tom slyšet i její názor. Líčení proto odročila na 17. června 2019. Obhájce Kovaříkové navrhuje nechat vypracovat znalecký posudek psychického stavu obžalované.

Klíčová slova: soud, zpronevěra, podvod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.