02.12.2017 21:02


Aktualita: Obyvatelé Českých Budějovic si ode dneška mohou zabruslit kolem Samsonovy kašny

Autor: Tereza Dvořáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pořadatelé Českobudějovického adventu na letošní sezónu připravili změnu - kluziště se rozkládá kolem Samsonovy kašny. Otevřené bude pro veřejnost zdarma do šestého ledna. 

Kluziště v Českých Budějovicích

České Budějovice – Obyvatelé Českých Budějovic si dnes mohli poprvé zabruslit kolem Samsonovy kašny na novém kluzišti. To se slavnostně otevřelo společně s rozsvícením vánočního stromu při příležitosti zahájení Českobudějovického adventu.

Ledová plocha má rozlohu téměř 600 metrů čtverečních. Lidé si na ní budou moct zabruslit zdarma každý den od dvou odpoledne do deseti do večera, o víkendech se bude kluziště otvírat už v deset hodin dopoledne.

Vánoční trhy má od letošního roku na starosti agentura Art4promotion, jejímž cílem je Českobudějovický advent zkvalitnit v časovém období pěti let. Dalšími změnami provázející letošní advent jsou například kolotoč, ozdobené brány či nová Zvonička. „Nové pojetí trhů klade důraz na vytvoření vánoční atmosféry, chceme, aby se na trzích návštěvníkům líbilo a rádi se tam vraceli. Přinášíme novou koncepci uspořádání, výzdobu, zkvalitnění programu, technicky i finančně náročné ledové kluziště kolem Samsonovy kašny a další nové prvky,“ okomentoval Českobudějovický advent ředitel Art4promotion Rudolf Střítecký.

Součástí akce bylo i rozsvícení vánočního stromu, tím se stala třicetisedmiletá jedle obrovská, vysoká osmnáct metrů. Slavnostní otevření kluziště a rozsvícení vánočního stromu se uskutečnilo dnes podvečer, program začal ale již včera, prvního prosince, koncertem písničkářky Pavlíny Jíšové s dcerou. „Letošní trhy se mi moc líbí, kluziště kolem kašny je skvělý nápad, cítím tu správnou vánoční atmosféru,“ okomentoval akci student Vojtěch Vacek. 

Klíčová slova: Advent, Českobudějovický advent, bruslení, kluziště, Vánoce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.