12.05.2018 04:16


Aktualita: Na Studentském Majálesu zahráli Hentai Corporation i švédští Movits!

Autor: Veronika Sodomová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Na Studentském Majálese dozněly asi před dvěma hodinami tóny posledního interpreta a skončil tak osmý ročník tohoto multižánrového festivalu. Pořádali ho studenti pro studenty, přijít však mohl kdokoli. Na výběr tu byly čtyři stage a řada kapel, ke kterým patřily například Ready Kirken, Light & Love, Zrní, Hentai Corporation, švédští Movits! nebo slovenští Ine Kafe.

Studentský Majáles. Foto: Veronika Sodomová

Brno - Koncerty různých žánrů i doprovodný program čítající exhibici skateboardistů a možnost nechat se ostříhat. To mohli v pátek 11. května zažít návštěvnící Studentského Majálesu, který se konal v areálu Hněvkovského v brněnském Komárově.

Brněnský Majáes. Foto: Veronika Sodomová

Hlávním lákadlem byla švédská kapela Movits!, ale kromě slovenského Iné Kafe byly všechny kapely české. Zahráli tu i studentské skupiny Jake Loves Space, Aeronat a Meanwhile in Space.

Moderátoři Majálesu. Foto. Veronika Sodomová

Studenti se zhostili i moderování. Každý koncert na dvou hlavních pódiích uvedli dva redaktoři studentského Radia R Štěpán Šůstek (vlevo) a Max Záruba. Ti byli navíc součástí soutěže, jejíž vyherci mohli získat tričko s logem Studentského Majálesu. Stačilo se s moderátory vyfotit a fotku zveřejnit na facebookovou stránku festivalu.

Skateboardista. Foto: Veronika Sodomová

"Snažíme se pořád posouvat někam dál. Návštěvníkům jsme tedy nabídli, nové kapely, lepší gastronomii nebo třeba i lepší doprovodný program," řekl pořadatel jiř osmého Studentského Majálesu Marek Sedlák, který se zbytkem týmu zajistil i přehlídku skateboardistů v přilehlém skate parku. Dále tu měli návštěvníci možnost nechat se ostříhat u Toma Holiče nebo vyzkoušet pokusy ve stánku Vida! science centra.

MC Gey. Foto: Veronika Sodomová

Na Hip hop stagi se nejdříve představil Tafrob, kterého pak vystřídal provokující rapper MC Gey. Ten je známý tím, že se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat. „Je to šílený člověk. Má bláznivé texty a v davu pod pódiem se nedalo hnout, jak do sebe všichni vráželi,“ popsala svůj zážitek návštěvnice Studentského Majáesu Viktória Váhovská.

Ready Kirken. Foto: Veronika Sodomová

Na hlavní scéně se střídali spíše maintreamovější hudebníci. Jako třeba Ready Kirken, s nimiž si diváci pobrukovali melodie známé ještě z doby, kdy v kapele působil Michal Hrůza a zbylí původní členové.

Jan Unger. Foto: Veronika Sodomová

Jednou z hlavních hvězd večera byla kapela Zrní, která stejně jako Ready Kirken hrála na hlavní scéně. Koncert jsme si moc užili. Byla to pro nás velká změna, protože teď hrajeme hlavně komorní akustické koncerty při svíčkách, řekl zpěvák kapely Zrní Jan Unger a popsal tak aktuální svérázný koncept koncertování této folk rockové kapely. Ten by se však na festival pro několik tisíc fanoušků nehodil, proto se na něm ukázali ve svém klasickém světle.

Hentai Corporation. Foto Veronika Sodomová

Love Stage pak hostila spíše rockovější kapely. Uzavřela je thrash rock'n'rollová skupina Hentai Corporation, jejiž členové jsou známí svým kontroverzním chováním na jevišti. Kvůli němu mají zakázáno hrát na některých festivalech a dokonce i městech. Na studentském Majálesu však takovou ostudu neudělali. Koncert jsem si moc užila. Byla jsem na nich už po třetí a byla to pecka jako vždycky. Člověk u nich nikdy neví, co má očekávat a vždycky se dobře pobaví, řekla jejich fanynka Barbora Sotolářová

Klíčová slova: Hentai Corporation, Studentský Majáles, Zrní, Movits! ready Kirken, MC Gey

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.