09.04.2018 19:59


Aktualita: Na náměstí Svobody dnes lidé demonstrovali proti Andreji Babišovi

Autor: Michael Bouška | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na náměstí svobody se dnes sešli demonstranti, aby vyjádřili obavu nad směrem, kterým se vydává současná politika. Akce s názvem Za 5 dvanáct má připomenout pět rizik, která podle organizátorů v současné politické situaci hrozí. Protesty se konaly i v dalších městech v Česku. 

Demonstranti zaplnili celé náměstí Svobody. Foto: Michael Bouška

Brno – Demonstranti, kteří se sešli na náměstí Svobody, požadovali odstoupení premiéra Andreje Babiše. Protest podpořila i některá brněnská divadla. „Jako poslanec Evropského parlamentu musím stále vysvětlovat střet zájmů našeho premiéra," řekl europoslanec Tomáš Zdechovský.

Dnešní akce navazuje na výzvu Chvilka pro Andreje, v níž organizátoři žádali premiéra v demisi Andreje Babiše, aby plnil svoje předvolební sliby. „Obávám se, že Andrej Babiš je dalším z mnoha ohrožení vývoje české politiky a společnosti," uvedl místopředseda spolku Milion chvilek Benjamin Roll.

Akce nese název Za 5 dvanáct. Upozorňuje na pět problému současné české politiky. Prvním je trestně stíhaný agent StB, který vykonává premiérský post. Druhým je vláda opřená o podporu komunistů či rasistů. Dalším problémem je vláda bez důvěry, která podle organizátorů překračuje všechny hranice. Čtvrtým důvodem demonstrovat je snaha premiéra politicky ovládnout policii, justici či státní zastupitelství. Posledním důvodem pro svolání protestu je pak snaha ovládnout veřejnoprávní média.

Česká středoškolská unie navíc vyzvala Andreje Babiše v otevřeném dopise, aby v souvislosti se slevami na jízdném nedošlo ke škrtům ve vzdělání. "V programovém prohlášení vláda vyzdvihuje školství jako jednu ze svých priorit, spolu s navýšením platů učitelů na 150 procent jejich stávající výše. Skutečnosti posledních dní v nás však vzbuzují pochybnosti o tom, zda se jedná o vážná slova, nebo pouze o plané sliby," sdělil místopředseda iniciativy Otevřeno Daniel Pražák.

Klíčová slova: Demonstrace, Andrej Babiš, Za 5 dvanáct, politika

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.