29.04.2018 19:31


AKTUALITA: Na kolech závodili děti do tří let i dospělí

Autor: Dagmar Matulíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Více než sedmdesát pět zaregistrovaných závodníků na kolech soutěžilo v okolí Luhačovické přehrady. Cyklozávody pořádané Domem dětí a mládeže přilákaly zájemce z Luhačovic i z okolních vesnic. V každé z celkem deseti kategorií, rozdělených na chlapce a dívky podle věku a smíšené kategorii dětí do tří let, startovalo přes pět závodníků.

Nejmladší závodníci startovali první. FOTO: Dagmar Matulíková

Luhačovice – Téměř osmdesát zájemců o závody na kolech kolem Luhačovické přehrady na Zlínsku se sešlo v neděli o půl desáté u registračního stánku. Asfaltový povrch kolem vodní nádrže v Luhačovicích, která je cílem turistů i sportovců, byl pro cyklozávody vhodným terénem. Po úspěšné registraci odstartovaly děti v kategorii do tří let, které závodily na odrážedlech. Další závodníci startovali postupně podle věku. Poslední závodící kategorií byli Elite muži a Elite ženy, cyklisté většinou z řady rodičů.

Ovšem ne každý byl z výběru místa závodu nadšený. Rekreant z lázní Luhačovice Václav Dvořáček označil organizátory za bezohledné. „Pokud chtějí pořádat akci pro děti, tak to tady mají uzavřít. Člověk se jde projít a neví, jestli mu nějaké děcko na kole nepodrazí nohy. Navíc jsme v tomto úseku ani nemohli jít s manželkou vedle sebe," rozčiloval se Václav Dvořáček. Pořadatelé ale problém neviděli. „Úsek byl z obou stran označený výstražnou cedulí, takže pokud by pohyb dětí někomu vadil, mohl zvolit jinou trasu. A navíc jsme to tam do oběda vyklidili," obhajoval se hlavní organizátor závodů Jan Tomala.

I přes drobné nedorozumění pořadatelé v poledne vyhlásili výsledky. „Každý ze závodníků odešel s oceněním,“ řekl Jan Tomala. Všichni si odnesli pamětní keramickou medaili, ti s nejlepším časem dostali diplom i hodnotnější cenu složenou z drobných hraček a sladkostí. „My jsme na stupně vítězů volali i závodníky, kteří by se normálně neumístili. Chtěli jsme, aby si všichni zažili pocit vítězství,“ vyjádřil se Tomala.

Letošní akce byla úspěšná. Počasí se celé dopoledne drželo na pětadvaceti stupních, zdravotnice ve stanu první pomoci neošetřila žádné zranění a celkově se zaregistrovalo sedmdesát šest závodníků. „Já závodím už od odrážedla. Letos to bylo dobré,“ komentovala závod Emma Podloucká, výherkyně v kategorii Mini dívky od šesti do sedmi let.

Délka trasy pro nejmladší kategorii na odrážedlech by dlouhá 200 metrů. Děvčata a chlapci, kteří ještě neměli tři roky, závodili v doprovodu rodičů. Pro starší děti byla trasa dlouhá 700 metrů, závodníci nad sedm let jeli úsek okruhu kolem Luhačovické přehrady dlouhý necelé dva kilometry. Soutěže se mohli zúčastnit pouze závodníci s pevně nasazenou cyklistickou přilbou.

Klíčová slova: závod, cyklozávod, Luhačovická přehrada, děti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.