16.12.2017 23:20

Aktualita: Masarykova univerzita porazila po nájezdech Gladiators Trenčín 4:3

Autor: Tomáš Siřinek | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Hokejisté z Masarykovy univerzity zažili na domácím ledě těžký boj proti soupeřům Gladiators Trenčín. Nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, kde dokázali více šancí proměnit domácí.

Audio

Autor: Siřinek

Autor: Tomáš Siřinek

Sudí zahajuje utkání úvodním vhazováním.

Brno – Až po samostatných nájezdech dokázali zvítězit hokejisté Masarykovy univerzity nad rivaly Gladiators Trenčín. O výhru 4:3 se postaral Vlašín a HC Masaryk University se tak výrazně posunula k boji o play off.

Asistent trenéra Tomáš Volek ocenil sehranost brněnských Medvědů a zároveň vyzdvihnul bojovnost vlastního mužstva. „Oba týmy byly hodně vyrovnané. Nás bohužel na zápas přijely necelé tři pětky. Brno mělo pětky čtyři. Takže naši hráči neměli tolik času na oddych. Musím ale chlapce pochválit za snahu a bojovnost, tou dokázali vyrovnat sehranost brněnského mančaftu," řekl asistent trenéra Tomáš Volek.

Nový brankář brněnských Medvědů Izraelec Nir Tichon dnes odehrál za tým první utkání. „Cítím, že jsem do týmu zapadnul a na to, že jsem v něm krátce, jsme se stihli dobře sehrát. Občas jsme si ale v zápase při rozehrávce nerozuměli. Na tom bychom jako tým měli zapracovat. Soupeři hráli dobře, zvlášť v obraně dokázali skvěle podržet puk a nahrát si. Nakonec jsme je ale přehráli," komentoval Tichon.

Již čtyři minuty po úvodním vhazování dostal přímo na hůl přesnou přihrávku Heža a puk vyslal přesně mezi betony brankáři hostí. Domácí ale neměli příležitost radovat se dlouho a po necelých třech minutách po několika pokusech nakonec Smida přece jen propasoval kotouč za zády gólmana Medvědů. Domácí měli šest minut před koncem první třetiny šanci dostat se do vedení, ale nastřelili pouze tyč.

Druhá čtvrtina utkání začala být pro diváky zajímavá až ve své druhé polovině, kdy sedm minut do konce vypálil od modré čáry nechytatelnou pumelici do horního rohu brány domácí střelec Jiří Čtvrtníček a poslal tak svůj tým do vedení. Nicméně ihned po vhazování domácí chybovali a k buku se dostal třinecký Haščič, který nezaváhal a trestal. Vyrovnanou druhou třetinu nakonec otočil ve prospěch Medvědů opět Čtvrtníček, který zkusil na brankáře hostí backhandový blafák a slavil úspěch.

Vyrovnání přišlo deset minut do konce řádné hrací doby. Postaral se o něj hráč Gladiátor Dušan Porubský a ukořistil tak pro svůj tým příležitost poprat se o výhru v prodloužení.

HC Masaryk University tak vybojoval dva body a nachází se na čtvrté příčce Evropské hokejové ligy s celkovým počtem dvaceti bodů za jedenáct zápasů.

Klíčová slova: hokej, HC Masaryk University, EUHL, Gladiators Trenčín