17.11.2017 23:50

Aktualita: Masarykova univerzita doma utrpěla třígólovou porážku

Autor: Tomáš Siřinek | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

V pátečním utkání podlehla Masarykova univerzita na domácím ledě hostující Univerzitě Mateja Bela 2:5.

Vhazovnání blízko branky může snadno vyústit v gól. Foto: Tomáš Siřinek

Brno – Hostující hokejisté z Univerzity Mateja Bela v Bánské Bystrici porazili v pátek večer brněnské hráče Masarykovy univerzity 2:5.

Podle gólmana HC Masarykovy univerzity Davida Holuba tým dlouhodobě trápí nízká produktivita. „Bída. Byli jsme slabí v útoku i v obraně. Hokej se hraje na branky. My dali pět gólů za poslední tři zápasy. To je strašně málo. Soupeř dal dnes pět branek za jeden zápas,“ řekl Holub.

Útočník hostí Jakub Tatár vyzdvihl týmovou spolupráci. „Začali jsme dobře. Vytvořili si tří brankový náskok. Potom jsme trochu zvolnili, čehož využili domácí. Nedokázali ale srovnat a zbytek utkání jsme kontrolovali. Byl to náš zápas,“ popsal útočník Tatár.

Hosté byli od začátku aktivnější. Minutu a půl po úvodním se prudkou střelou zápěstím prosadil útočník Jakub Tatár. O čtyři minuty později zvýšil náskok tečovanou střelou Dávid Primus. A necelých pět minut do konce první třetiny překonal domácího gólmana Martin Indrych.

Po přestávce využil zmatku před brankou hostů Patrick Brzobohatý a snížil tak rozdíl na 1:3. Nadšení domácích však netrvalo dlouho a tvrdou střelou do horního rohu opět ustanovil tříbodový náskok bystřickým Matej Majling. Minutu před koncem se po dorážce trefil Denis Brnčal a uzavřel tak skóre na 1:5.

Ke konci poslední třetiny upravil výsledek střelou po ledě na konečných 2:5 Jiří Čtvrtníček.

Po pátečním prograném utkáním je tým HC Masaryk University na páté příčce soutěže EUHL s dvanácti body.

Klíčová slova: hokej; HC Masaryk University, Univerzita Mateja Bela