15.04.2019 14:02


Aktualita: Krajský soud řešil případ obžaloby ze zločinu obchodování s lidmi

Autor: Kristýna Sklenářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Obviněný Tomáš Dirda měl nutit k prostituci a následně fyzicky nezletilou dívku. Krajský soud v Brně jeho případ probíral v pondělí v hlavním líčení. Dirda vinu odmítá a tvrdí, že poškozenou k prostituci nenutil. Líčení bylo z důvodu nepřítomnosti poškozené odročeno.

Krajský soud v Brně | Foto: Kristýna Sklenářová

Brno – V pondělí od rána řešil Krajský soud v Brně v hlavním líčení případ Tomáše Dirdy, který je obžalován ze zločinu obchodování s lidmi a přečinu ohrožování výchovy dítěte. Nezletilou Kristýnu B. měl v letech 2015 a 2016 nutit k prostituci a následně ji fyzicky napadnout. Poškozená se však k soudu nedostavila. „Dnes ráno volala do kanceláře s tím, že je nemocná. Na dnešní líčení se bohužel nedostaví,“ zdůvodnil to předseda soudního senátu Daniel Plšek.

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Dirda však vinu popírá. „Když jsem Kristýnu poznal, nevěděl jsem, že provozuje prostituci. K ničemu jsem ji nenutil,“ pronesl obžalovaný před soudem. Dirda poškozenou podle svých slov potkal na ulici a nechal přespat v bytě svých rodičů. Oba pak začali užívat psychotropní látky, které měla dodávat sama poškozená. Dirda podle výpovědi nevěděl, kde dívka bere drogy a peníze na ně. Kristýna B. měla lhát o svém věku a tvrdit, že je jí víc než osmnáct let. Obžalovaný sice vinu v hlavních obviněných odmítá, zato se přiznal ke krádeži a braní pervitinu.

Předvedena byla i svědkyně Marta Hudcová, která je opatrovnicí Tomáše Dirdy. Ta v současné době plní výkon trestu ve stejné věci. Hudcová vypověděla, že Kristýně B. zaplatila úplatek za to, že Dirdu z případu vynechá. Poškozená ale nakonec jméno Tomáše Dirdy uvedla, což vedlo k jeho obvinění a tomuto soudnímu líčení. Hudcová měla podle výpovědi v plánu vzít vinu za nucenou prostituci nezletilé na sebe. „Zničila ho. Pokazila mu vztah s družkou a synem. Donutila ho fetovat. Není pravda, že ji bil,“ vypověděla Hudcová.

V té době nezletilá Kristýna B. se podle snažila Hudcové rozvrátit vztah Dirdy s jeho rodinou. „S hrdostí mi říkala, jak v Rakousku natáčela pornografii,“ popsala svůj vztah k poškozené Hudcová. U výslechu se rozplakala a na rozloučenou Dirdu objala.

Své svědectví podal i strýc obžalovaného, Jan Dirda. Ten popřel jakýkoliv bližší vztah mezi Tomášem Dirdou a Kristýnou B. Poškozenou označil dokonce za nymfomanku.

Soudu bylo k dispozici množství důkazních materiálů a protokolů v podobě majetkového shrnutí Tomáše Dirdy, záznamů ze soudu Hudcové, soukromých dopisů nebo odposlechů. Kvůli nepřítomnosti Kristýny B. bylo ale hlavní líčení odročeno na konec dubna.

Klíčová slova: soud, prostituce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.