09.05.2019 21:06


Aktualita: Krajský odvolací soud zprostil obžaloby muže obviněného z krádeže

Autor: Martin Foral | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V případu muže obviněného z krádeže dnes brněnský Krajský soud v odvolacím procesu rozhodl o zproštění viny obžalovaného. Floriána Kotlára nejprve Městský soud v Brně poslal nepravomocně na třicet měsíců do vězení. Krajský soud však vyslyšel námitky obhajoby a z důvodu nedostatku přímých důkazů Kotlára zprostil obvinění.

Krajský soud v Brně. Foto: Martin Foral.

Brno – Krajský soud v Brně dnes v odvolacím procesu zprostil viny muže podezřelého z krádeže. Změnil tak rozhodnutí Městského soudu, který předtím uložil Floriánu Kotlárovi trest odnětí svobody na třicet měsíců. Soud druhé instance dal za pravdu obhájci obžalovaného, který poukazoval na nedostatek přímých důkazů proti Kotlárovi. Předsedkyně senátu rovněž zkritizovala postup Městského soudu v Brně, který se podle ní dopustil chyby při výslechu poškozeného.

Obviněný Florián Kotlár měl podle obžaloby společně s dnes již pravomocně odsouzenou Dominikou Malíkovou ukrást z hotelového pokoje poškozeného Vladimíra Veselského notebook, mobilní telefon a částku deset tisíc korun. Kotlár však spoluúčast na krádeži odmítá. „Do hotelu jsme šli za účelem sexu. Myslel jsem si, že je to pokoj Malíkové a její věci. Pomohl jsem jí je odnést, protože jsem gentleman,“ vypověděl Kotlár.

Dominika Malíková se s poškozeným Vladimírem Veselským před incidentem již nějakou dobu znala. Podle jejích slov s ním měla den před krádeží v jeho hotelovém pokoji sexuální styk. „On mi dal drogy a já mu za to dala sebe,“ vypověděla Malíková před Městským soudem. Druhý den ráno měla Malíková společně s Kotlárem přijít do opuštěného pokoje Veselského a odnést odtud zmíněné věci. Malíková si však na místě činu zapomněla kabelku. „Když jsem se o pár hodin později pro kabelku vrátila, už na mě čekal Veselský s policií,“ popsala Malíková. Dále přiznala, že věci z hotelu odnesla, krádež však odmítá. „Brala jsem to tak, že ty věci jsou i moje. Nepamatuji si, jestli odtud něco odnesl i Kotlár,“ řekla Malíková.

Krajský soud musel z důkazového materiálu vyřadit výpověď poškozeného Vladimíra Veselského. „Městský soud při výslechu Veselského pochybil, jelikož poškozený nebyl před učiněním výpovědi dostatečně poučen,“ řekl soudce Petr Hlavina. V dalším průběhu řízení Veselský odmítl vypovídat, protože by sám sebe vystavil trestnímu stíhání.

Krajský soud nakonec zprostil Floriána Kotlára obvinění. Podle soudního senátu není dostatek přímých důkazů, že obžalovaný věděl, že se v danou chvíli dopouští přečinu krádeže.

Klíčová slova: Krajský soud, krádež, odvolání

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.