19.12.2017 23:11

Aktualita: Hokejisti z pražskej Karlovej univerzity zdolali domáce mužstvo z Univerzity Mateja Bela

Autor: Vanesa Čierna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Napínavé a agresívne stretnutie vyhrali hokejisti Univerzity Karlovej, ktorý v poslednej tretine strelili svoj druhý gól a tým rozhodli o výsledku. Aj napriek prehre Univerzity Mateja Bela 1:2 sa v tabuľke Európskej univerzitnej hokejovej ligy držia na druhej priečke, pražská Karlovka zatiaľ vedie.

Banská Bystrica - Hokejisti z Univerzity Karlovej v Prahe (UK) si z dnešného zápasu Európskej univerzitnej hokejovej ligy odniesli zaslúžené víťazstvo. Výhrou 2:1 porazili domáci tím Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici, ktorý na konci tretej tretiny nedokázal zvrátiť stav.

O tom, že zápas bol vyrovnaný a napínavý svedčí aj fakt, že sa tímy bili aj o prvé miesto v tabuľke ligy. Od začiatku sa hralo agresívne a hráči sa neváhali strkať. Okrem zlomených hokejok, či faulov, museli niekoľkokrát pomáhať aj záchranári, a to hlavne hráčom UK.

Po niekoľkých nádejných, no nepremenených šanciach na obidvoch stranách nakoniec otvorili skóre domáci. Hráč UMB Filip Adamčík strelil prvý gól zápasu až v druhej minúte druhej tretiny. Reakcia UK na seba nenechala dlho čakať a už v dvadsiatej štvrtej minúte vyrovnal skóre Marek Pulkrab.

Tretia tretina predstavovala pre hráčov oboch tímov najmä veľký tlak, čo bolo vidieť aj na hre. Po niekoľkých neúspešných strelách a trestoch nakoniec v päťdesiatej piatej minúty strelil gól hráč pražskej univerzity Petr Svoboda za asistencie Tobiáša Slavíčka. Tento gól nakoniec rozhodol konečný stav zápasu a tesnú výhru Prahy.

Šancu na výhru malo aj mužstvo Univerzity Mateja Bela. „Trošku sme boli zaspatí od začiatku. Vôbec sme nehrali našu hru a to sme si povedali aj v kabíne. To ma dosť mrzí. Dnes podala Praha lepší výkon. Viac korčuľovali, mali viac striel. My sme boli vždy nejakú sekundu pozadu,“ odôvodnil prehru asistent trénera domáceho mužstva Marek Janík. Ďalej však dodal, že mužstvo UMB má stabilné výsledky až na pár menších zaváhaní, ako napríklad dneska.

Víťazné mužstvo videlo zápas podobne. „Hrali sme dobre. To, čo nám tréner povedal, sme splnili. Myslím, že sme si zaslúžili vyhrať,“ ohodnotil zápas Lukáš Kukačka, hráč UK. Kukačka si na zápase pripísal asistenciu pri rozhodujúcom góle.

Klíčová slova: UMB, UK, EUHL, hokej