21.05.2016 20:01

Aktualita: Fotbalisté Hradce zvítězili v Ústí a zajišťují si vítězství v Národní fotbalové lize

Autor: Jiří Jindra | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

„Votroci“ z Hradce Králové v devětadvacátém kole Národní fotbalové ligy zvítězili na půdě „Army“ Ústí nad Labem. Vítězstvím si zajišťují prvenství a postup do elitní Gambrinus ligy. Východočeši zvítězili 1:2. V prvním poločase skóroval domácí Procházka, o druhém poločase vyrovnal Trubač a vítězství zpečetil penaltou Pázler.

Pázler střílí rozhodující gól Hradce Králové. Foto: Jiří JindraÚstí nad Labem – Fotbalové mužstvo Hradce Králové zvítězilo v Ústí nad Labem 1:2. O prvním poločase se hrál defenzivní fotbal, jedinou branku v prvních 45 minutách vstřelil domácí hráč Daniel Procházka. Špatný stav hosty nakopl a v druhém poločase hráli ofenzivně. První branku Hradce dal v 73. minutě Daniel Trubač, o čtyři minuty později odpískal sudí penaltu a do domácí sítě se trefil Jan Pázler. Hradec tak postupuje do Gambrinus ligy. Pozápasové oslavy fanoušků museli krotit policisté.

První poločas hrály oba týmy defenzivně

Už v páté minutě daroval hradeckým šanci svým nejistým zákrokem gólman Tvrdoň. Východočeši ji však nevyužili. Následovalo několik střel na bránu na obou stranách. V šestadvacáté minutě po vysokém pase na levou stranu trávníku následovala kombinace „Army“ Ústí nad Labem a nahrávka na střed hřiště, kde se nacházel volný Daniel Procházka. Na jeho střelu brankář nestačil. „Nebyla to ničí chyba. Z mého pohledu to byla jediná povedená akce Ústí v zápase,“ řekl gólman Hradce Králové Jiří Lindr. O deset minut později proběhlo první střídání hostí – vystřídal zraněný Marek Krátký a nahradil ho Daniel Trubač. Zbytek prvního poločasu se hrál defenzivní fotbal.

Hradečtí využili penalty i chyb v ústecké obraně

Začátek druhého poločasu se nesl v podobném duchu. Domácí nikam nespěchali, snažili se držet míč. V pětapadesáté minutě po rohu Hradce hosté neúspěšně reklamovali ruku domácích. O minutu později vystřelil na brankáře Ústí Malinský, Tvrdoň měl však jednoduchou práci. Tlak Hradce se stupňoval, několikrát hosté žádali hlavního rozhodčího o odpískání penalty – za údajné filmování dostal v 59. minutě žlutou kartu Malinský. Fotbal se po šedesáté minutě rozhýbal. Ústí jednou ohrozilo Lindrovu branku, její obrana však nabízela Hradci čím dál více šancí. Jedné z nich „Votroci“ využili v 73. minutě, střelcem branky byl Daniel Trubač. Penalty se nakonec hosté dočkali v sedmasedmdesáté minutě – proměnil ji Jan Pázler. Do konce utkání se snažili ještě prosadit domácí, ovšem neúspěšně.

Policisté krotí oslavující fanoušky

Po konečném hvizdu rozhodčího Lercha následovala oslava fanoušků a hráčů Hradce Králové. Fanoušci se snažili dostat na hrací plochu k hráčům, policie jim to však nedovolila a zakročila. Někteří hráči poukazovali na to, že policie je proti hradeckým fans příliš agresivní, policisté ovšem výtky nepřijali a vytlačili fanoušky ze stadionu. Hradečtí fotbalisté postup do první ligy řádně oslaví. „Cesta autobusem bude náročná,“ smál se brankář Lindr a doplnil, že tým bude ještě celý týden lehce trénovat a poté budou následovat dovolené.

Pro ústecké hráče ještě sezona nekončí, příští týden odehrají poslední zápas na hřišti Táborska. Jihočeši budou chtít Severočechy oloupit o tři body, které jim mohou zajistit celkovou pátou pozici v Národní fotbalové lize.

Pavel Krmaš opouští profesionální fotbal

S profesionální kariérou se dnes rozloučil tahoun Hradce Králové Pavel Krmaš. Končí kvůli zranění menisku, jež si v minulých zápasech přivodil. Tým „Votroků“ se shoduje, že Krmaš do kabiny přinesl klid, rozvahu a zkušenost. Obránce se minule s hradeckým týmem loučil sestupem, a proto bylo jeho největší motivací postoupit do první ligy, což se hradeckým nakonec povedlo.

Klíčová slova: fotbal, národní, fotbalová, liga, hradec, králové, ústí, nad, labem