21.04.2018 18:08

Aktualita: Češi vybojovali vítězství se Švédy, zítra si zahrají finále

Autor: Martina Hykšová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Carlson Hockey Games se po pěti letech konají opět v Pardubicích. Česká reprezentace si dnes zahrála se Švédy. Na těchto hrách se hrají přípravné zápasy před mistrovstvím světa. Do Carlson Hockey Games jsou zapojeny týmy z Česka, Finska, Ruska a Švédska.

Česká a švédská reprezentace na rozbruslení. Foto: Martina Hykšová

Pardubice – Česko se dnes 21. dubna utkalo se švédskou reprezentací v Pardubicích, kde se po pěti letech opět koná turnaj Carlson Hockey Games. Český tým porazil Švédy 3:1. Hokejové hry doprovázel bohatý program pro fanoušky jak na ledě, tak v přidružené funzóně. Na dnešní zápas se přišlo podívat téměř sedm tisíc fanoušků.

V první třetině se Češi motivovaní skandováním fanoušků dostali rychle do vedení, když Robin Hanzl ve čtvrté minutě vstřelil první branku. Po prvním gólu český tým v úsilí nepolevoval a nedal Švédům příliš šancí dostat se do útočného pásma. Přesto se však zvládl Carl Klingberg probojovat před českého brankáře a v patnácté minutě vyrovnal. První třetina skončila se skóre 1:1.

Po přestávce Švédové přidali ve svém snažení a začali český tým více napadat. Ve střelách na branku si švédské mužstvo oproti první třetině polepšilo, jejich úsilí však kazil brankář Dominik Furch, který nepropustil kotouč do brány. Po druhé třetině se skóre nezměnilo.

Třetí třetinou se nesla napjatá atmosféra obou mužstev. Oba týmy teď vyrovnaně napadaly protihráče. Čechům se podařilo v padesáté minutě prolomit švédskou obranu, puk namířil do brány Andrej Nestrašil. Švédové po inkasované brance začali opět napadat české hráče, Furch však nepustil puk dál. Vyhrocenou situaci švédské mužstvo zažilo ve chvíli, kdy bez brankáře hráli v šesti a ztratili puk z útočné třetiny. Do prázdné brány pak kotouč dovedl Roman Horák. Zápas skončil výhrou Čechů nad Švédy 3:1.

Klíčová slova: hokej, Česko, Švédsko, výhra, Pardubice