30.04.2018 23:23


Aktualita: Čarodějnický rej si užívají jak děti, tak dospělí

Autor: Zuzana Šikalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Pálení čarodějnic se ani letos na Mladoboleslavsku neobejde bez programu na Krásné louce. Od odpoledních hodin si zábavu užívaly děti, v těch podvečerních naopak dospělí. I přes silný vítr, který až do poslední chvíle ohrožoval zapálení vatry, se  lidé nakonec hlavní události večera dočkali a do ranních hodin pokračuje volná zábava. Vstupné je po celý den zcela zdarma. 

Mladá Boleslav – Čarodějnický rej si na Krásné louce v Mladé Boleslavi užívají děti i dospělí už od druhé hodiny odpolední, kdy se areál otevřel veřejnosti. Program byl v odpoledních hodinách přizpůsoben především dětem, nyní si na své přijdou především dospělí. Vstup je po celý den zdarma.

Odpoledne byl program přizpůsoben především rodinám s dětmi. Od čtyř hodin se vydal lampionový průvod od domu kultury v Dukelské ulici na Krásnou louku na show Čarohrádky. Jako každý rok, i ten letošní byl ve znamení masek, proto byla krásná louka plná malých čarodějnic a kouzelníků, kteří mohli soutěžit o nejhezčí masku. „Chodíme sem každý rok rádi, protože si tu děti vždy skvěle vyhrají. Největší radost letos měli hlavně z autodromu a trampolín,“ řekla účastnice Lenka Kocmanová. Pro malé organizátoři připravili také skákací hrad, labutě, nebo ježdění na poníkovi.

Po ukončení dětské části vystoupila po šesté hodině známá mladoboleslavská skupina Seven a odstartovala svým hitem „Tak si to píšu“ večerní program. Před sedmou hodinou všechny přivítal primátor města Raduan Nwelati a zapálil vatru. „Je tu zase spousta lidí, a to je dobře. Akce se vydařila a z toho mám velkou radost,“ sdělil. Dlouhou dobu totiž nebylo jasné, zda se kvůli větru, kterým předpovědi hrozily, bude moci oheň zapálit. Počasí se ovšem zklidnilo, proto zapálení nic nebránilo.

Podle strážníka Pavla Stacha v těchto hodinách ještě žádné výtržnosti řešit nemusí. Jaký bude letošní rok, co se týče řešených problémů, se prý uvidí až v nočních hodinách. „Záleží vždy na skvadře lidí. Větší problémy dělají někteří Poláci a Slováci, kteří sem jdou s cílem opít se,“ dodal s tím, že vážnější případy se přímo na této akci většinou řešit nemusí a doufá, že tomu tak bude i letos.

Louka se i nadále zaplňuje návštěvníky, kteří si přinesli deky a užívají si hudební doprovod spolu se širokým výběrem točených nápojů a občerstvení, nebo si u menšího ohně opékají špekáčky.

I přesto, že se stánky po desáté hodině zavírají a poslední kapela odehraje svůj koncert kolem jedenácté, volná zábava na Krásné louce bude pokračovat do ranních hodin. Po celou dobu zajišťuje dopravní podnik autobusové svozy na Krásnou louku a zpět do města zcela zdarma.

Klíčová slova: čarodějnice, oheň, Mladá Boleslav

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.