29.11.2017 00:00

Aktualita: Brněnští Medvědi přemohli v derby olomoucké Shields

Autor: Tomáš Siřinek | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Medvědi svou úterní výhrou 8:3 nad Univerzitou Palackého překonali smůlu, která se jim poslední zápasy na domácím ledě lepila na brusle.

Medvědi se radují po vysokém vítězství na domácím ledě.

Medvědi se radují po vysokém vítězství na domácím ledě. Foto: Tomáš Siřinek

Brno – Špílmachři Masarykovy univerzity nedali v úterý večer šanci mančaftu Univerzity Palackého a porazili jej vysoko 7:3. Učinili tak přítrž sérii domácích porážek.

Na výkon svého týmu byl kapitán Jiří Čtvrtníček hrdý. „Bylo tam sice pár chyb, ale celkově jsem spokojený. Soupeře jsme dokázali přebruslit a vstřelit hodně gólů,“ řekl Čtvrtníček.

Podle trenéra Olomoučanů Radima Zbránka je potřeba zlepšit hlavně zakončení šancí. „Klukům se nedá odepřít boj. Chtěli vyhrát a šlo vidět, že do toho dali všechno. Dlouhodobě nás trápí individuální chyby hráčů před bránou a hlavně koncovka,“ sdělil Zbránek.

Neoběhlo ani pět minut utkání a síť poprvé rozvlnil prudkou střelou zápěstím Vlašín a dostal tak domácí tým do vedení. Na druhý gól nemuseli diváci čekat dlouho. Postaral se o něj dorážkou po individuální akci domácí Urban. Hosté však dokázali zužitkovat následující přesilovku pět na tři a po zmatku před bránou vstřelil kontaktní gól Janošek.

Ve 24. minutě se do rány opřel Brzobohatý. Střela se od břevna odrazila za záda brankáře hostí. V polovině druhé třetiny propálil tvrdou střelou gólmana domácích Skopal a dokázal tak zúžit propast mezi oběma týmy. S těsným náskokem se nehodlal smířit kapitán Medvědů Čtvrtníček a v oslabení vlastního týmu se dokázal probojovat do situace jeden na jednoho s olomouckým brankářem, kterému nedal šanci.

V průběhu 44. minuty vznikl před olomouckou bránou chumel hráčů, ze kterého se dokázal jako první vymotat Bustin a poslat tak svůj tým do třígólového vedení. O dvě minuty později zakombinovali Říčka a Janošek, který neměl obtíže uklidit puk do sítě. Následovali dvě přesně mířené střely domácího Bustina, jež nejprve nechytatelnou dělovkou umístil kotouč do šibenice a následně v trestném střílení nezaváhal tváří tvář olomouckému brankáři. Touto trefou si také přispal na konto hattrick.

Úterní vítězství posunulo hráče Masarykovy univerzity na třetí příčku v lize EUHL s osmnácti body. Další utkání je čeká opět na domácím ledě a to šestnáctého prosince s týmem Gladiators Trenčín.

Klíčová slova: hokej; HC Masaryk University, Univerzita Palackého,