12.12.2017 23:00

Aktualita: Brnenskí hokejisti Komety nepostúpili do semifinále Ligy majstrov, vyradili ich Fíni

Autor: Barbora Adamková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Hokejsti HC Kometa hrali Ligu Majtstrov po prvýkrát. Vo štvrťfinále prehrali s fínskym JYP Jyväskylä 3:5 a zo súťaže vypadli. Viac ako päťtisíc divákov pri zápase fandilo v brnensej DRFG Aréne, najväčšiu radosť však mala nakonci malá skupinka fanúšikovia z Fínska.

Brno - V druhom zápase štvrťfinále Ligy majstrov prehrala brnenská HC Komenta na domácom ľade s fínskym tímom Jyväskylä. Prvý zápas vo Fínsku sa skončil remízou 3:3 a šance oboch tímov na postup boli vyrovnané. Brnenskí hokejsti mali pomalý rozbeh, ktorý sa im nepodarilo dobehnúť. Prvý fínsky gól padol už v šiestej minúte a po prvej tretine viedli Fíni 3:0. V druhej tretine sa domácemu tímu podarilo skórovať jeden gól a spolu so začiatkom poslednej tretiny, kedy brnenskí hokejsti dobehli náskok, priniesol početnej fanúšikovskej základni Komety dôvod na nádej. Zápas sa ale skončil 3:5 pre víťazných Fínov.

Tréner Komety Kamil Pokorný označil prvú tretinu zápasu za kolaps. "Začali sme hrať až od druhej tretiny, stiahli sme hru na tri formácie a urobili sme z toho ešte dramatický zápas. Bohužiaľ si myslím, že nás tá prvá tretina stála postup," vyjadril sa Pokorný.

Domácemu tímu nepomohla ani výhoda domácej pôdy, fínski hokejsti mali kvôli zmeškanému letu veľmi krátky čas na prípravu pred zápasom. "Mala to byť naša výhoda, ale otočilo sa to v nevýhodu a doplatili sme na to zbytočnými chybami. Bohužiaľ je koniec, ale treba sa pozerať ďalej," zhodnotil zápas útočník Komety Tomáš Vincour . Pri hraní Ligy majstrov ocenil najmä možnosť porovnania sa so špičkovými európskymi tímami, ktoré pomáha vidieť možnosti zlepšovania sa.

Fanúšikovia Komety svoj tím nesklamali a neúnavne skandovali počas celého zápasu. Najväčšiu radosť však mala skupinka asi tridsiatich Fínov, ktorý prišli podporiť svojich hokejtistov. "Veľmi sa teším, že sme vyhrali. Aspoň nemusím lutovať, že som sem prišla zbytočne," povedala Johanna, ktorá prišla podporiť svoj obľúbený klub až z Fínska.

Klíčová slova: Liga majstrov, HC Kometa, YP Jyväskylä, hokej, DRFG Arena