16.05.2019 15:15


Aktualita: Brněnská stávka #Vyjdi ven se rozpadla. Kvůli organizaci.

Autor: Marie Kolajová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studenti středních a vysokých škol chtěli protestovat proti zvolení Marie Benešové do postu ministryně spravedlnosti. Stávka #Vyjdi ven! se kvůli špatné organizaci rozpustila za necelé dvě hodiny.

          Studentky obchodní akademi ELDO na náměstí Svobody. Foto: Marie Kolajová

Brno  Stávka #Vyjdi ven! vyzývá studenty středních a vysokých škol, aby demonstrovali za nezávislou justici a demokracii. Tentokrát chtěli studenti vyjádřit nesouhlas s chodem české vlády. Poklidná demonstrace, která měla být v dnešních odpoledních hodinách v Brně se kvůli špatné organizaci rozpadla.

Na náměstí Svobody se od dvanácti hodin začali scházet studenti především středních škol. Utvořilo se několik malých skupin. „Rozhodly jsme se letos zúčastnit, protože nesouhlasíme s vládou premiéra Andreje Babiše," sdělily studentky brněnské obchodní akademie ELDO.

Po hodině a půl čekání se studenti rozešli. Z pořadatelů se nikdo neobjevil. „Telefonovala jsem organizátorům. Řekli mi, že se každý máme vydat po vlastní ose," sdělila učitelka z ELDA, která si nepřála být jmenována.

První stávky #Vyjdi ven se v minulém roce účastnilo přes dvě stě škol. Akce se zúčastnili studenti z několika měst, kteří kritizovali přístup prezidenta Miloše Zemana a chování premiéra Andreje Babiše. Letos vyšli studenti do ulic hlavně kvůli zvolení Marie Benešové jako ministryně spravedlnosti.

Klíčová slova: stávka, Vyjdi ven!, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.