02.03.2018 17:41


Aktivisté pořádají Veganfest v Brně již po sedmé

Autor: Sabina Vojtěchová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Sedmý ročník festivalu Veganfest pořádají v Brně členové aktivistické skupiny Kolektiv pro zvířata. Festival nejen o čistě rostlinné stravě se tentokrát uskuteční ve dnech od 3. do 11. března. Tematicky se program zaměřuje na různorodé aspekty života, se kterými veganství souvisí. Jeho hlavní část se bude konat během víkendů v sále kavárny Café Práh v Galerii Vaňkovka. 

Hlavní část programu Veganfestu se uskuteční v sále kavárny Café Práh, FOTO: Sabina Vojtěchová

Brno - Veganfest odstartuje v Brně již dnes večer benefičním koncertem. Hlavní část programu festivalu chystá skupina Kolektiv pro zvířata na víkendové dny. K programu patří přednášky, workshopy a koncerty. Nově si návštěvníci budou moci vyzkoušet 3D brýle nebo si poslechnout autorské čtení proveganské pohádky Tenkrát svět. Na letošním ročníku se také poprvé představí občanské hnutí Limity jsme my. „Spojitostí mezi veganstvím a naším hnutím je především myšlenka klimatické spravedlnosti. Živočišný průmysl přispívá velkou měrou ke zhoršování klimatu a ohrožuje tak všechny obyvatele Země. Veganství je kompletní filosofie, se kterou souvisí i starost o planetu,“ říká členka hnutí Limitů Dagmar Chytková. Na Veganfest chystají zástupci hnutí přednášku a infostánek.

Akce ale není určená jen veganům. Podle průzkumů pořadatelů navštěvují festival jak vegani, tak konzumenti masa. Rostlinná strava je oblíbená především u mladých lidí, například studentů. „O Veganfestu jsem něco málo zahlédl na sociálních sítích, já sám vegan ani vegetarián nejsem, ale o veganství se zajímám. Myslím si, že je to částečné řešení ekologické krize, příprava takového jídla je navíc oproti přípravě masa poměrně levná a jednoduchá,“ sděluje student Mendelovy univerzity Jan Pávek.

Vstup na festival je až na koncerty zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Veganfest je nevýdělečný a lidé z Kolektivu pro zvířata jej pořádají ve svém volném čase. „Naší největší motivací k organizaci Veganfestu je vědomí, že každoročně ve velkochovech umírá kolem šedesáti miliard zvířat. Pokoušíme se o této situaci informovat veřejnost a ukázat, že zvířata nejsou výrobní jednotky, jak je má společnost někdy tendenci vnímat,“ vysvětluje jedna z organizátorek Veganfestu Markéta Musilová.

Více informací a podrobný program festivalu jsou dostupné zde

Klíčová slova: festival, veganství, Veganfest

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.