15.10.2017 15:42


Akce Hrnem Brnem opět naplnila brněnské kluby různými hudebními žánry

Autor: Barbora Ficbauerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Koncerty v šesti klubech a přejezdy autobusem. To je událost Hrnem Brnem, která v sobotu již po desáté ovládla brněnský noční život. Flédu, Eleven, Favál, Melodku, Metro a Mersey zaplnily kapely různých žánrů hudby. Přes rock’n’roll, punk a rozličné druhy rocku k funku nebo psychedelické hudbě. Mezi kluby se účastníci akce mohli přesouvat bezplatnými autobusy.

Kapela Funkshmakers hraje a zpívá pro návštěvníky v Melodce. Foto: Barbora Ficbauerová

Brno – První koncert desátého pokračování Hrnem Brnem startuje v šest hodin večer v Mersey klubu. Od půl deváté se už všemi šesti kluby rozléhá hudba. Akce se kromě Mersey klubu účastní ještě Fléda, Eleven, Favál, Melodka a Metro. Ve všech brněnských klubech je na sobotní noc připraven pestrý hudební program. Před akcí je tedy potřeba zvolit koncerty, které chce účastník navštívit. My máme tři cíle, a to On the ROOF na Flédě, Prague Conspiracy v Eleven klubu a Funkshmakers v Melodce.

Před půl devátou přicházíme na Flédu, platíme vstupné a dostáváme na ruku pásku, díky které můžeme navštívit všechny zapojené kluby. Uvnitř ještě téměř nikdo není. Na pódiu už se připravují hudebníci ze skupiny On the ROOF. Po velkém sálu se prochází jen pár lidí, kteří čekají s pivem v ruce na začátek prvního koncertu na Flédě. Klubem se začíná rozléhat hudba ve stylu alternativního rocku, ale diváků je tu stále střídmě. Koncert si nakonec více užívají samotní hudebníci, kteří prokázali hudební um, než postávající návštěvníci, kterých zde není snad ani třicet.

Pomalu vyrážíme k druhému klubu, kde mají zanedlouho hrát Prague Conspiracy. Kyvadlová doprava zajištěná pořadateli akce začíná jezdit mezi kluby až v pozdějších hodinách, proto se k Eleven klubu musíme dostat po vlastní ose. Už když se blížíme, je nám jasné, že zde bude atmosféra zcela odlišná. Zrovna končí kapela, která hrála před Prague Conspiracy. Z klubu se hrnou davy lidí, aby si mohly dopřát cigaretu.

Vcházíme dovnitř klubu, který je značně menší než Fléda. Několik lidí už postává u pódia, aby si zajistili dobrý výhled. Hudebníci se připravují, ale mezitím nezapomínají komunikovat s fanoušky. „Právě kvůli Prague Conspiracy jsem se rozhodla koupit si lístek na Hrnem Brnem,“ říká návštěvnice Iveta Hrušovská s tím, že má v plánu navštívit i další kluby. Přichází zpěvačka a malý sál je naplněn lidmi téměř k prasknutí. Přesto, že se organizátoři u vchodu bavili o nové klimatizaci, je zde horko a skoro nedýchatelno.

Sálem zní tóny rock-popu a diváci u pódia tančí a jásají, mají důvod. Pro zpěvačku Anetu Galisovou je to předposlední koncert, poslední bude v Praze. „Tenhle koncert bychom chtěli věnovat Anetě, pro kterou je to poslední koncert v Brně. Navíc není dneska na pódiu sama,“ zvolá do davu kytarista Jakub Siňor. Zpěvačka má co dělat, aby udržela slzy, přičemž si hladí vypouklé bříško a děkuje všem, kteří si přišli koncert užít.

Prague Conspiracy dohráli a je čas přesunout se na náš poslední koncert na Melodku. Tentokrát už čekáme na autobus s nápisem Hrnem Brnem, který nás ke klubu přiblíží. Jízda je podobná brněnským rozjezdům, a proto jsme zanedlouho v Melodce. Tady už není tolik lidí jako v Elevenu, ale i tak je sál poměrně plný. Většina účastníků ale již nezvládá zcela rovnou chůzi a podlaha se leskne vylitými tekutinami. Podrážky našich bot se lepí k podlaze a nabalují se na ně konfety, které jsou po celém klubu poházené.

Funkshmakers už stojí na pódiu a jejich funk-violence show může začít. „S námi budete mít píšťalky, bonga a písničky o výletech do Blanska. Tak hodně štěstí,“ uvede kapelu zpěvák a kytarista Jan Kopecký. Čeká nás naprostá změna stylu. Hudebníci si vystoupení užívají stejně jako diváci, kteří po poslední písni vyžadují další, té už se však nedočkají. Je půl druhé v noci, tedy čas využít rozjezdu a dostat se domů nebo vyrazit na afterparty.

Klíčová slova: Hrnem Brnem, kluby, hudba, kultura

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.