12.04.2018 17:24


Absolventi Senior akademie se umí bránit. Brno má o sto aktivních seniorů více.

Autor: Jana Hemzová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V úterý 12. dubna se konalo na brněnské radnici slavnostní vyřazení absolventů Senior akademie. Osvědčení získalo téměř sto seniorů. Dvěma z nich je více než 80 let. Senioři se po absolvování dokáží bránit nástrahám běžného života. Zájem o Senior akademii roste každým rokem, počet přihlášených překračuje dokonce i kapacity.

Brno – V úterý 12. dubna v 10 hodin se ve Sněmovním sále Nové radnice konalo slavnostní vyřazení absolventů XII. ročníku Senior akademie. Senior akademie je projekt prevence kriminality, který zaštiťuje brněnská městská policie. „Jedná se o dlouhodobý vzdělávací program, který si klade za cíl připravit seniorskou populaci na bezpečný život ve společnosti,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Osvědčení o absolvování programu si z rukou náměstka primátora Petra Hladíka převzala téměř stovka absolventů. „Absolventi získají pomyslný titul ASI senior – aktivní, sebevědomý a informovaný senior,“ uvedl Luboslav Fiala z Odboru prevence a tvůrce projektu Senior akademie. Dva nejstarší z nich dostanou každý rok pamětní stříbrnou minci. V letošním dvanáctého ročníku si minci odnesly dvě ženy ve věku 84 a 86 let.

Slavnostního vyřazení se zúčastnil také primátor města Brna Petr Vokřál. „Město Brno se snaží pro bezpečnost dělat co možná nejvíce. Důkazem toho je i projekt Senior akademie. Ne každý má odvahu se v pokročilém věku vrhnou do něčeho takového, proto jim patří velký obdiv,“ řekl Vokřál. Projekt Senior akademie podporuje kromě Městské policie Brno a města Brna také Jihomoravský kraj. „Myslím, že toto je projekt, který nám leckteré město závidí. Brno se snaží být chytrým městem a je mi ctí říct, že má i chytré seniory,“ zhodnotila Akademii radní Jihomoravského kraje Jana Pejchalová.

Studium základního i pokročilého programu Senior akademie trvá 12 měsíců a je pro posluchače bezplatné. Vyučuje se pomocí přednášek, workshopů i exkurzí. Na výuce se podílejí odborníci nejen z řad policistů. Na Akademii přednášejí lektoři z několika dalších organizací jako jsou Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Dopravní podnik města Brna, brněnská pobočka České národní banky a další. „V průběhu let se vzdělávací témata rozšířila o řadu předmětů. Kromě prevence v oblastech kriminality, dopravní nehodovosti a požárů se informovanost seniorské veřejnosti rozšiřuje také v problematice spotřebitelské, zdravotní, sociální či finanční,“ vysvětlil Ghanem.

Zájem seniorů o Senior akademii rok od roku roste. Počet přihlášených každoročně několikanásobně překračuje kapacity. Za dvanáct let existence má Akademie více než 1 400 absolventů. Projekt v roce 2011 získal Cenu prevence kriminality krajů, měst a obcí. Zájemci z řad seniorů se do programu mohou přihlásit elektronicky na stránkách Městské policie Brno nebo osobně v areálu dopravní výchovy a vzdělávání Riviéra.

Klíčová slova: Městská policie Brno, absolventi, Senior Akademie, vyřazení, senior

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.