NEPŘEHLÉDNĚTE

Rozhovor s vulkanologem a seismologem Alešem Špičákem

Rozhovor s vulkanologem a seismologem Alešem Špičákem

11.12.2017 14:00

Autor: Tereza Hotová, Kategorie: Zpravodajství

Aleš Špičák patří mezi vědce, kteří se snaží své výzkumné obory představovat široké veřejnosti. V roce 2014 byl Špičák právě za tuto iniciativu odměněn cenou Akademie věd, udělovanou za popularizaci vědy. V případě Aleše Špičáka jsou jeho celoživotním zaměřením geovědní disciplíny, konkrétně seismologie a vulkanologie. To, že se řadí mezí významné české vědce potvrzuje i skutečnost, že se letos v květnu stal Špičák již podruhé ředitelem Geofyzikálního ústavu AV ČR, ve kterém je vědeckým pracovníkem už od roku 1986.

další příspěvky

Rubriky

O nás

Stisk je studentský zpravodajský on-line deník tvořený studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Brno. Stisk vznikl jako cvičné médium pro studenty v roce 1997, kdy byl jedním z prvních internetových časopisů v České republice. Cílem multimediální dílny je simulace redakčního prostředí, každý student si tak může vyzkoušet všechny role při výrobě on-line zpravodajského či publicistického obsahu. Od února 2009 vychází Stisk také na blogu iDnes. Nejzajímavější články z nynější produkce redakce Stisku tedy najdete také na www.stisk.blog.idnes.cz.

Všechny žurnalistické materiály jsou zveřejněny podle stejných pravidel jako na kterémkoliv jiném zpravodajském serveru nebo například v novinách, rozhlasovém nebo televizním zpravodajství. Mazání už zveřejněných žurnalistických příspěvků (ani jejich částí) v jakékoli formě není možné nyní ani v budoucnu.

Tiráž

Tiskové zprávy a náměty pro tvorbu žurnalistických materiálů zasílejte na e-mail stisk.munimedia@gmail.com. Vedoucí projektu Stisk: Jaroslav Čuřík. E-mail: curik@fss.muni.cz. Tel.: +420 549 49 3642. Adresa: Katedra mediálních studií a žurnalistiky, FSS MU, Joštova 10, 602 00 Brno.