21.04.2014 18:00 - 19:00


Online rozhovor s trenérem české fotbalové reprezentace Pavlem Vrbou

Host: Pavel Vrba

Autor: Kotulová Martina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Stisk přináší online rozhovor s trenérem české fotbalové reprezentace Pavlem Vrbou. Ten se bude na vaše otázky těšit na Velikonoční pondělí.

Pavel Vrba je v současnosti nejúspěšnějším trenérem v České republice. I proto si jej jako hlavního trenéra vybrala česká reprezentace. V online rozhovoru, který vám Stisk přináší se jej můžete zeptat na jeho první fotbalové kroky, trenérskou kariéru, jeho plány a cíle do budoucna nebo i jakým způsobem slaví Velikonoce. Více o Pavlu Vrbovi zde. Na vaše otázky bude odpovídat v pondělí 21. dubna v 18 hodin. 

Pavel Vrba odpovídá na dotazy čtenářů, Autor: Martina Kotulová

Poznámka Pavla Vrby: "Děkuji všem, kteří se dnešního rozhovoru zúčastnili. Především rodině Hujerů z Havířova."

anonym | anonym@hotmail.com Kdo je podle Vás nejžhavější favorit na vítězství MS v Brazílii?
Patrik Bak | bakyx@centrum.sk Dobrý deň. Aký máte názor na spoločnú Česko-Slovenskú ligu ?
Tomáš | 357673@mail.muni.cz Myslíte, že by atraktivitě Gambrinus ligy prospělo její zúžení? Jinak děkuji za odpovědi a přeji mnoho úspěchů u reprezentace. Jelikož jsem zažil na Slovensku soutěž o deseti družstvech. Po roce však všichni pochopili, že to je málo. A proto je lepší, že jich je více. A kdyby ta mužstva sestoupila, tak si myslím, že by měli nemalé problémy. Proto si myslím, že V České republice je lepší, že je v soutěži 16 týmů.
PS | skulosch@gmail.com Zdravím, jak prožíváte Velikonoce a dnešní pomlázku? V rodinném kruhu a večer na dálnici do Prahy.
MS | marketar1@centrum.cz Dobrý den, jaký je Váš názor na úroveň nižší fotbalové ligy? Přiznávám se, že v poslední době jsem moc zápasu neviděl. Jednou jsem byl ale v Dolních Datyních (v Havířově), a tam to bylo dobré. Viděl jsem tam spoustu talentů, jde vidět, že prezident klubu to dělá dobře :D
anonym | anonym@hotmail.com Kdo je podle Vás nejžhavější favorit na vítězství MS v Brazílii? Mým favoritem je samozřejmě Brazílie, ale určitě Německo a Španělsko bude chtít potvrdit svoji sílu. A tím, že se hraje v Jižní Americe, tak mohou překvapit i další mužstva z Jižní Ameriky.
Tomáš Rosický | t.rosicky@seznam.cz Tréňo zdar, počítáš se mnou doufám? Sice jsem často zraněný, ale pořád jsem dobrý fotbalista Hooj Tome, tak se uzdrav, za chvíli máme sraz.
Jiří Juhaňák | juhanak.jiri@gmail.com Ahoj kouči, jak moc je pro trenéra na Vaší pozici důležitá politická angažovanost a jednota názorů s nejvyšším vedením českého fotbalu, vůči čistě sportovní stránce trenérské práce? Co se týče trenérské práce, tak samozřejmě chci, abych měl v rámci A mužstva, rozhodující slovo. Politika mě nikdy nezajímala a doufám, že mě nikdy zajímat nebude. Pouze se jí bavím, když si o ní čtu na internetu nebo v novinách.
Tomáš | 357673@mail.muni.cz Sledujete výkony Michaela Krmenčíka v dresu Baníku Ostrava? Jestli se nepletu, v Plzni jste ho zažil. Na jaký post se podle Vás nejlépe hodí? V přípravě mu to střílelo, ale od začátku jarní části se trápí... Je to spíše brejkový hráč, takže je otázka, jestli je to hrotový útočník nebo útočník ze strany. Jeho střelecká froma se nepřenesla z přípravy, ale je to mladý a talentovaný hráč, tak uvidíme, jak se mu bude dařit dál.
anonym | anonym@ok.com Kdybyste měl příležitost trénovat jakýkoliv (český nebo i světový) klub, který byste si sám vybral a proč? Nechci jmenovat kluby, protože dostat se do top týmu v pozici českého trenéra je téměř nemožné. Snem každého českého trenéra je však trénovat v těch top pěti ligách.
Ondřej Nalevajka, Havířov | ondr.n@centrum.cz Kdo myslíte, že letos vyhraje Ligu Mistrů? Vzhledem k losu, který momentálně je, myslím, že to bude vítěz dvojzápasu Real – Bayern.
Tomáš | 357673@mail.muni.cz Dobrý podvečer pane Vrbo, sledujete finálovou sérii hokejové extraligy? Nadržujete některému z týmů? Jsem rád, že Morava vládne hokeji, když fotbalu vládnou Čechy, alespoň se to srovnává.
Martina Burková | martina.burkova@centrum.cz Když jste hrál za RH Cheb, chodil jste tancovat do Špalíčka? Když tak rád tančíte ;) Ve Špalíčku se nikdy netancovalo, to byla vinárna ;)
P | 407710@mail.muni.cz Na kterém stadionu jste zažil nejlepší atmosféru? V Plzni, Ostravě a Žilině.
Michaela Burková | m.burkova@centrum.cz Co byste řekl na to, kdyby si jedna z vašich dcer přivedla domů fotbalistu? Já dcerám nenařizuji, s kým mají chodit. Je to čistě na jejich rozhodnutí, jakého chlapce si dovedou domů, Míšo :)
David Hoštálek | baximo@seznam.cz Dobrý den pane Vrbo, rád bych se zeptal na tyto věci: 1) Když se v začátku sezony 2010/11 zranila vaše jednička Ticháček, sáhli jste po Pavlíkovi. V tu chvíli nepřílíš známý golman, který měl zkušenosti z 1.ligy jen z Kladna a golman, který sám prohlásil, že v tu chvílí už spíše přemýšlel nad koncem kariéry. Proč právě on ? Znal jste ho z dřívějška anebo jste bral z nouze prvního golmana, kterého jste našel ? 2) Jaký máte názor na omezení svobody slova na českých stadionech, který nařídil pan Miroslav z Jablonce. Chtěl byste také, aby fotbal byl jen divadlo bez emocí, kde je potlačena nenávist k jinému týmu ? 3) Když se řekne sezona 03/04, na jaké utkání si vzpomenete vždy jako první a proč ? Díky za odpovědi 1) Protože v tu dobu jsme hledali brankáře s ligovýma zkušenostma a přišla možnost angažovat Pavlíka. On naše dobré rozhodnutí hned v prvním zápase na Spartě potvrdil. 2) Emoce určitě k fotbalu patří, ale myslím si, že slušnost také. 3) Na vítězství v Olomouci, kde se nám podařilo uhrát titul.
P | 407710@mail.muni.cz Kdo podle Vás v tomto ročníku Gambrinusligy sestoupí a kdo by si sestup opravdu zasloužil? Je složité odpovědět, abych řekl, kdo sestoupí a kdo ne. Závěr soutěže bude určitě hodně dramatický, a ať sestoupí ten nejslabší.
Ondřej Nalevajka, Havířov | ondr.n@centrum.cz Co říkáte na Tomáše Kalase? Myslíte, že má v Chelsea nebo v repre šanci? S Tomášem jsem mluvil v lednu a on sám ví, že ta situace v Chelsea, je pro něj složitá. On sám se snaží dostat do týmu, kde bude dostávat více prostoru. Uvidíme, jak se mu bude dařit na podzim.
Ondřej Nalevajka, Havířov | ondr.n@centrum.cz Komu fandíte v Anglicé lize? V Anglické lize více sleduji mužstva, ve kterých hrají naši hráči. Ale že bych měl vyloženě favorita, to ne.
Venda G | vendulagregorovicova@gmail.com Dobrý den, jaký je váš oblíbený sport (kromě fotbalu)? Rád se podívám na každý sport.
anonym | anonym@hotmail.com Hezký večer, kdo bude pro Vás útočníkem číslo 1? Myslím si, že to pro nás bude asi nejsložitější, najít toho, kdo pro nás bude číslem 1. Momentálně je spousta útočníku zraněná, a možná to pro nás bude to nejsložitější rozhodnutí, které budeme muset udělat.
anonym | anonym@hotmail.com Zdravím, co říkáte na momentální dění ve fotbalové Slavii?Jaký je Váš názor na nastálou situaci? Co byste jako fotbalový expert a úspěšný trenér vedení klubu doporučil? Co říkáte na neúspěšný boj Aleše Řebíčka s lykantropií?děkuji za odpovědi. Situace v Slávii mě mrzí, protože Slavie je klub, který by měl hrát na jiných pozicích, než na kterých je momentálně. Funkcionářům Slávie přeji ať se brzy z této situace dostanou. Můj názor není rozhodující a nejsem tady od toho, abych jim radil, co mají dělat. Nevím jestli se pan Řebíček převtěluje, ale určitě dělá všechno proto, aby se Slávie dostala tam, kam patří. A určitě ho mrzí, že to zatím není tak, jak by si představoval.
Josef Kučera | pepinopro@seznam.cz Dobrý večer, trenére, máte v anglické lize nějaký oblíbený tým? Kdo si myslíte, že letos vyhraje titul a komu byste to nejvíce přál? A ještě, co se týče Anglie, jaké by podle Vás bylo ideální angažmá pro Matěje Vydru? Co se týče anglické ligy, tak si to momentálně nejvíce zalouží Liverpol. Sám jsem zvědavý, jestli ten závěr zvládne. Co se týče Matěje Vydry, tak mám informaci, že se snad vrací do svého mateřského klubu Udine.
Andrzej Burek | a.burek@centrum.cz Stává se Vám, že dostáváte odborné rady od své ženy? A jak na ně reagujete? S pozdravem Andy Velmi často, ale já ji taky do řemesla nekecám. Takže se řídím podle svého.
anonym | anonym@hotmail.com Dobrý den, co říkáte na momentální formu Ladislava Vízka? Nepřemýšlel jste o jeho nominaci do reprezentačního kádru? Ladislav Vízek býval určitě dobrý fotbalista, ale momentálně s ním do kádru nepočítám.
Veronika Burková | veronika.burkova@centrum.cz Dobrý večer Pavle, mám na Vás takovou odlehčující otázku. Jestli ve volném čase holdujete nějakým karetním hrám (popř. kterou máte nejradši). :-) Já nejradějí ve volném čase tancuji. :D A karty hraji jenom s nějakýma Burkovýma. :) (A moc jim to nejde. Pořád vyhrávám.)
Kryštof Preisler | krystofpreisler@gmail.com Kdo bude podle Vás lídrem národního týmu až ukončí kariéru Tomáš Rosický? Díky. Věřím tomu, že to bude Vláďa Darida.
P | 407710@mail.muni.cz Dobrý večer pane Vrbo, chtěl bych se zeptat, ve kterém městě se Vám za Vaši dosavadní kariéru nejlépe žilo/trénovalo? To je hrozně těžké. Dá se říct, že na všechny města, ve kterých jsem působil, rád vzpomínám. Ale po sportovní stránce mi nejlépe vyšlo angažmá v Plzni a Žilině.
anonym | a@hotmail.com Trápí vás současné postavení českých fotbalových legionářů ve světě? Proč kvalitní hráči jako Kalas, Kadlec a další dostávají tak málo prostoru? Trápí mě to. Na druhou stranu zahraniční pozice hráčů je složitější než u nás. Záleží na hráčích, jak to sami zvládají. Doma si je spíše hýčkají, protože v nich vidí zisk při prodeji. V zahraničí to mají mnohem složitější, a proto jim trvá déle, než se prosadí.
Stanislav Burek | kristina.burkova@centrum.cz Dobrý večer pane trenére, chtěli bychom se zeptat, zda-li budou nominováni hráči, kteří stabilně nenastupují do zápasů v zahraničních soutěžích? Je to málo pravděpodobně, ale v připravných utkáních chci dát prostor většímu množství hráčů, takže i takoví se tam mohou objevit.
Martin | martin.k@centrum.cz V současném kádru Sparty je minimálně polovina hráčů, kteří si svými výkony říkají o reprezentaci. (Holek, Kadeřábek, Hušbauer, Dočkal, Krejčí, Lafata…) Jak se stavíte k využívání tolika hráčů z jednoho týmu? Stavím se k tomu kladně a myslím, že to půjde vidět v těch posledních připravných utkáních s Rakouskem to sami poznáte.
Ondřej Koraba | koraba@maill.muni.cz Dobrý večer. Jak byste Vy reagoval na situaci, kdy by vaši hráči v rámci turnaje pozvali na hotel prostitutky a oddávali se nočním radovánkám? Myslím si, že jsem jasně hráčům řekl pravidla, která chci, aby dodržovali na srazech. A chci, aby se chovali stejně, jako se chovají ve svých klubech, kde by si nic takového neměli dovolit.
Ondřej Plevák | 414669@mail.muni.cz Hezký podvečer, můj dotaz směřuje ke kapitánovi reprezentace Tomáši Rosickému. Vedení jeho zaměstnavatele, londýnského Arsenalu, již dříve vyjádřilo svou nespokojenost s pozvánkami na reprezentační srazy, které Tomáš dostává. A nelze se jim moc divit. Jeho chatrnému zdraví často zápasy repre neprospěly, ba naopak. Jak se k jeho budoucímu povolávání k mezistátním utkání stavíte Vy? Děkuji za odpověď. Nevím, odkud bere informace tisk, ale po osobním setkáním s trenérem Arsenalu, jsem nepěl pocit, že by měl něco proti tomu, aby tomáš jezdil na reprezentační srazy, ba naopak ho chválil.
Petr | ij@seznam.cz Jak jste se dostal ke trénování? Nejdříve jsem trénoval v Přerově u přípravky a starších žáků. Po konci fotbalové kariéry jsem začal v Ostravě, kde jsem začal u přípravek a postupně jsem se dostal až k dospělým.
anonym | anonym@anonym.cz Co Vás nejvíce baví na Vaší práci? A co naopak rád nemáte? Na moji práci mě baví, že jsem v kontaktu s lidmi, kteří se, věřím tomu, chtějí zlepšovat. A já se snažím tomu pomoct. Co nemám rád? Nemám rád hloupé otázky od novinářů :D:D:D