12.04.2013 14:00 - 15:00


Online rozhovor s houslistou a zpěvákem Vojtěchem Konečným

Host: Vojtěch Konečný

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Vojtěch Konečný je jedním ze zakládajících členů české turbo-šansonové kapely Poletíme? Student pátého ročníku hry na housle na Konzervatoři Brno v ní působí jako zpěvák a houslista. Poletíme? založil v roce 2007 brněnský výtvarník a písničkář Rudolf Brančovský. Pro skupinu jsou charakteristické vtipné, poetické, přímočaré a současně lehce vulgární texty. Jejich hudba je založená hlavně na zvuku banja, hrají stejně dobře punk jako jazz. Netají se inspirací kapelami Buty, Traband či Ivanem Mládkem a svůj styl označují jako original banjo punk future jazz band.
Adéla | haduska@seznam.cz Budete hrát s Poletíme? někdy v Jimramově? Kdybyste měla tu možnost, tak se za nás u organizátorů prosím přimluvte
Adéla | haduska@seznam.cz Budete hrát s Poletíme? někdy v Jimramově? To je otázka, kterou si klademe s kapelou 5 let. Moc rádi by sme tam hráli, myslím že honorář by nám byl u pr...Na celej festival bychom tam zůstali. Máme to tam rádi, dřív jsme tam jezdívali jen tak. Ruda tam myslím hrál s kapelou Veselá Zubatá. Je to tam super. Nikdo nás tam ale bohužel ještě nepozval, mrzí nás to...
Kristýna | motlova.kristyna@gmail.com Považuješ se za dobrého zpěváka? :)
Kristýna | motlova.kristyna@gmail.com Považuješ se za dobrého zpěváka? :) Je miliony lepších hlasů a navíc nemám dobrou techniku, takže se hned vyřvu:)
Vilém | rozsicak@seznam.cz Nemáš strach, že se spolu se svou kapelou stanete příliš komerčními? Že už nebudete tou super kapelou, která jezdí jen po těch malých, snad i undergroundových festivalech a akcích? Na tuhle odpověď bych potřeboval tak dvojhodinnový rozhovor. Strach z toho úplně nemám. Vždy je pro a proti. Např. na komerčnějších akcích je většinou dobrý zvuk a míň starostí se zvučením. Což na těch řekněme opačných případech se člověk na pódiu často trápí a pak odejde s hlavou jak horkovzdušný balón. Já doufám, že se budeme vracet k dobrým undergroudovým fesťákům s dobrou atmoškou. Potřeboval bych na to fakt víc času. Promiňte.
Jana | stukhejlova@gmail.com Zdravím, co po vás má fanynka hodit, aby vám udělala radost? :) Tož třeba flašku dobré slivovice
Kristýna | motlova.kristyna@gmail.com Ahoj. Máte s kapelou nějaké oblíbené město/místo, kde rádi hrajete? Myslím, že za kapelu můžu říct, že je to obec Křídla. V podstatě každoročně tam hrajeme na festivalu a je tam jak parádní atmoška tak i krásná krajina kolem-prostě pohodička
Zora | auresselle@gmail.com Zdravím:) kdy jste začal hrát na housle? A máte nějakou oblíbenou písničku, kterou si vždycky rád zahrajete? Začal jsem v 7dmi letech. Dlouho jsem u nich plakal, maminka však dohlížela abych na ně nepřestal hrát. Těch lidových mám spoustu oblíbených a hlavně poznávám pořád nové a krásné. Rád si vždy zazpívám třeba Smutnou nedelu, nevím jestli znáte....
Monika | inken@centrum.cz Zdravím, vzpomínáte si na koncert, který pro vás byl nějakým způsobem výjimečný? Případně proč? Byl to například dvojkoncert v klubu Desert, kdy jsme dva dny po sobě hráli 2apůl hod. v kuse a na narvaný miniklub a na nás kapal sražený pot ze stropu.
klarkakrupka | claire.crounch@gmail.com ahoj, hraje se ti líp v hospodě/klubu nebo venku? Ahoj. No když je to venku např. na zvukově výborně zajištěných festivalech jako jsou United Islands, pak tedy venku. Ale v hospodě je naděje lepšího pivo:). Ale právě z hospod nemám moc dobré zkušenosti se zvukem. Už jsem zažil velice špatný zvuk ve spoustě klubů. Hrát venku u mě zatím vyhrává:)
elias | eliasmolnar@gmail.com vojto uz je obed, pojd jist. Nestíhám vole
Lukáš | 398011@mail.muni.cz Zdravím, které kapely, či zpěváci jsou pro vás vzorem? Díky za odpověď Pro mě konkrétně je jich mnoho. Inspiruje se např. u výborných maďarských primášů cimbálovek. Nebo kapelou Pacora. Inspiruji se vším, když slyším nějaký dobrý hud. nápad. A to v jakémkoli žánru.
Jirka | dzast12@seznam.cz Ahoj, Vaše kapela se těší velké oblibě. Co kromě dobré muziky stálo za rozšířením a vybudováním jména Vaší skupiny. Především asi dlouho kývat na všemožné hraní, všude možně a neřešit honorář. Objeli jsme tak už hodně koutů republiky a pomalu si tak střádali posluchače :)
Janka | lesojanka@gmail.com Ahoj, vaše kapela je super a super je i kapela Traband. Neuvažujete o nějakém společném koncertu? A v čem konkrétně vás Trabandi inspirují? S Trabandem jsme už několikrát hráli. Např. na flédě. Ale hlavně se potkáváme na festivalech. Trabandi nás nebo hlavně Rudu inspirují asi nápaditostí jejich textů. Bohužel, je to asi spíš otázka na Rudu..
Jutwen | 363773@mail.muni.cz Ahoj, líbila se mi písnička o brněnském "orloji" - budou ještě nějaké písničky o Brně? :) Ahoj. Jelikož písničky v podstatě skládá pouze Ruda Brančovský, tak nemám tušení jestli ještě něco takového složí. Ale myslím, že má velký vztah k Brnu, takže naděje určitě je. Možná by ho stačilo poprosit, dát mu nějaké téma a on na to něco složí :)
Bára Ch. | broxwille@centrum.cz Ahoj Vojto, proč většinou na koncertech hrajete sami a neberete žádnou předkapelu? Jako třeba dnes v Praze. Není to škoda? No to je poněkud těžká otázka. Těžko říct, občas předkapelu máme a občas ne. Myslím, že je to docela vyvážené...
Markéta Černá | 397714@mail.muni.cz Začíná online rozhovor s houslistou a zpěvákem Vojtou Konečným ze skupiny Poletíme? Jsi připraven, Vojto?