03.04.2017 18:00 - 19:00


Online rozhovor s organizátorem turnajů v počítačových hrách Martinem Hallou

Host: Martin Halla

Autor: P U | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Martin Halla je jedním ze zakladatelů organizace Learn 2 play Gaming. Kromě teambuildingových akcí se věnuje zejména pořádání turnajů v počítačových hrách, přednáškám s herní tématikou, a také vytváří a moderuje stále populárnější hospodské kvízy. V neposlední řadě patří Martin Halla i ke skupině lidí, kteří se zabývají počítačovými hrami z hlediska psychologie. Zajímá vás, co všechno organizování turnajů v počítačových hrách obnáší nebo jak lze využít poznatky z počítačových her ve vaší profesní kariéře? Ptát se můžete již toto pondělí od 18:00.

Online rozhovor s Martinem Hallou se bude konat v pondělí 3. dubna od 18:00 do 19:00. Budete mít příležitost se zeptat na cokoliv, co vás ohledně organizování turnajů v počítačových hrách, hospodských kvízů nebo psychologie počítačových her zajímá.

Jiří Král | jirikral95@seznam.cz Plánujete rozšířit okruh her, ve kterých by se pořádaly turnaje (např. Overwatch, For Honor, Hos, ...)? Plánujeme. Overwatch určitě chystáme, bohužel to bude komplikovanější, protože je hra pro 6 hráčů v týmu. Další hry jsou samozřejmě také otevřeným tématem. Záleží hlavně na tom, kolik lidí by mělo o danou hru zájem.
Miroslav Hanus | mirda.hanus.cz@seznam.cz Zdravím, zajímalo by mě, kolik hodin v kuse jste strávil nejdéle při hraní počítačových her a baví vás hry spíše hrát nebo organizovat turnaje a sledovat spíše to prostředí z hlediska psychologie? Když jsem to hrotil, tak to bylo kolem 48 hodin, především proto, že jsem u toho hlídal server, aby nespad. Momentálně mě organizování opravdu baví více než hraní, dělám tím radost více lidem, než jen sobě :)
Tomáš Sůsa | tomas.susa@email.cz Zmínil jste The International. Když jsme u velkých Dota akcí, kdo podle Vás za měsíc vyhraje Major v Kyjevě? Já to přeju Ad-finem, ale nevím jak se teď budou jmenovat. Každopádně si myslím, že favoritem budou DC.
Filip Šidlák | filip.sidlak@seznam.cz Chtěl bych se Vás ještě zeptat, jakou větší akci v brzké době plánujete ? děkuji. Nejbližší velkou akcí bude 8.4. Hearthstone Brno Championship, který bude soutěží mezi třemi brněnskými esport bary.
Kristýna Svobodová | kristyna.svobodova7@seznam.cz Jezdíte ve svém volném čase na nějaké zahraniční eventy? Popřípadě, který byl pro Vás doposud největším zážitkem? Nejezdím. Bohužel. Většinou takový event chceme zprostředkovat tuzemským divákům, kteří se tam nemohou z jakéhokoliv důvodu podívat. Ale rád bych se jednou jel podívat na The International v Dotě 2.
Alice Šplíchalová | alice.splichalova@gmail.com Pořádáte i teambuildingové akce. Propojujete je nějakým způsobem s kvízy či turnaji? Mám na mysli například styl organizace či přístup k účastníkům. Pořádáme. Teambuildinové akce řešíme trošku jinak než turnaje, i když k nim využíváme stejných prostorů a počítačů. Na těchto akcích klademe větší důraz na psychologii a na interakci s účastníky. Samozřejmě však využíváme toho, co se neustále učíme na turnajích a kvízech. Pořádáme však i team eventy - některé společnosti nemají zájem o psychologické posudky a rozvoj zaměstnanců, chtějí jen, aby si zaměstnanci zahráli a pobavili se. V takovém případě se postupy od turnajů neliší.
Petr | metrix3x@centrum.cz Jak vidíš budoucnost organizace Learn 2 play Gaming? Veliký potenciál vidím především ve vzdělávání pomocí her. Tímto směrem bychom se chtěli ubírat i na turnajích a různých eventech.
Kristýna Svobodová | kristyna.svobodova7@seznam.cz A Vaše nejoblíbenější hra? ^^ To je zákeřná otázka :D Vyrůstal jsem na Lineage 2, pak jsem hrál rád Dotu. Dneska už si zahraju spíš jen Hearthstone. Srdcovkou jsou pro mě taky hry ze série The Elder Scrolls.
Kristýna Svobodová | kristyna.svobodova7@seznam.cz Zmiňoval jste esport bary... pořádáte turnaje i někde jinde, než právě v nich? Momentálně se zaměřujeme spíše na ně, nicméně se ničemu nebráníme. Pokud někdo bude chtít, abychom pořádali turnaj například v jeho kavárně, může se s námi domluvit.
Stanislav | stanislav.sindelka44@seznam.cz Uvažovali jste někdy o pořádání turnajů ve sportovních hrách, jako je například FIFA nebo NHL? Uvažovali. Bohužel jsme momentálně tak časově vytíženi, že jsou takovéto turnaje zatím pouze v šuplíku a čekají, až příjde jejich čas.
Hanka | husovska.hanka@seznam.cz Zdravím, zaujalo mě to využití poznatků z počítačových her v profesní kariéře. Můžete to nějak přiblížit, případně kde se o tom dá dozvědět víc? Toto téma je velice rozsáhlé, určitě se o tom můžete dozvědět více na jedné z našich přednášek (bohužel teď není žádná naplánovaná), nebo se o tom můžeme pobavit i osobně. Spousta lidí od nás chce pomoct se svými pracemi do školy. I oni často přináší velice zajímavý pohled na věc, proto se rádi potkáváme s každým.
Petr | metrix3x@centrum.cz Jaká nejbizarňejší věc se ti při organizování turnajů přihodila? Na jednom z tunajů jsme si přizvali na rozhovor chlapce, který začal na streamu hanit celý turnaj, který se ostaním líbil. Tak jsme ho museli lehce zastavit. Každopádně mi potom přinesl velice dobrý feedback, který nám posloužil ke zkvalitnění akcí.
Kristýna Svobodová | kristyna.svobodova7@seznam.cz Zdravím, ráda bych se zeptala, čemu konkrétně se v oblasti psychologie PC her věnujete a na jaké úrovni? A nějaký nezapomenutelný zážitek z Vámi pořádaných akcí? ^^ Hry bereme především z hlediska osobnostního a týmového rozvoje. A to na vyšší úrovni. Spolupracujeme s významnými psychology, kteří se zabývají psychologií armády ČR. Ad 2 - takovýchto zážitků byla spousta, nejvíce na mě však asi zapůsobila naše letní akce, kdy jsme uspořádali menší grilovačku, spojenou s lovením pokémonů a místo očekávaných 40 lidí jich přišlo na 150. Krásné překvapení.
Jiří | perina.jirka@seznam.cz Jak taková organizace turnaje probíhá? Pokaždé úplně jinak. Ale základní body se nemění, nejpozději 2 týdny před turnajem rozjíždíme promo a zařizujeme prostory, týden před turnajem řešíme technické a logistické záležitosti. V průběhu turnaje se staráme především o pohodlí hráčů a dobrou atmosféru.
Filip Šidlák | filip.sidlak@seznam.cz Kdy jste se rozhodl že se budete věnovat organizování turnajů v počítačových hrách? Už od svých 15 let se pohybuji ve světě her, avšak ten hlavní impuls přišel v roce 2016, kdy se začaly otevírat brněnské esport bary
Jiří | perina.jirka@seznam.cz Zdravím. Hrál jste někdy na některém z vámi pořádaných turnajů? Hrál jsem na posledním Dota 2 turnaji. Jinak se často účastním 1v1ček, kdy hraju spíše pro zábavu a interakci s návštěvníky.