08.11.2016 13:00 - 14:00


O fitness, funkčním tréninku i těžké cestě k pomoci lidem

Host: Mojmír Kroker

Autor: Matěj Říha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Trenér Mojmír Kroker má duši bojovníka i básníka. Po prodělaném nádoru na míše ochrnul, ale zatnul zuby a znova začal chodit. Dostal se do tíživé situace, sáhnul si na dno, prošel si obdobím drog i naprosté životní nejistoty. Přesto vše překonal a nyní pomáhá ostatním správně cvičit a žít.

V úterý 8. 11. 2016 se od 13 do 14 hodiny uskuteční rozhovor s fitness trenérem Mojmírem Krokerem, který díky svým zkušenostem nyní pomáhá lidem správně cvičit, získat sílu po úrazech či přivádí lidi ke zdravému pohybu. Sám navrhnul vlastní funkční trénink, který začíná komplexní analýzou celého těla, ale i mysli.

 

Markéta Adamová | Adamovamar@seznam.cz Dobrý den, zajímalo by mě jak jste se z drogové závislosti dostal ke zdravému životnímu stylu. Hlavně jestli to bylo svépomocí a co vás k tomu motivovalo (rodina,přítelkyně...) Tento životní styl je také hodně o penězích, sponzoroval vás někdo? Začal jste cvičit sám nebo jste měl trenéra? A jaké byli začatky cvičení, "jen" chůze nebo posilování celého těla. Děkuji :-)
Jakub Palenčár | palencar.jakub@gmail.com Dobrý deň, pomohol Vám v priebehu vašeho zotavovania RHB pracovnik / fyzioterapeut? Ak áno tak ako, vedeli by ste mi povedať o nejakých technikách, ktoré použil? Ďakujem
Marek Janák | MarekJanak@seznam.cz Dobrý den, po jak dlouhé době pravidelného trénování s Vámi člověk pocítí změnu v kondici?
Vladimír Hlávka | vlad.hlavka@gmail.com Nazdar Mojmirku, probiha i nejaky rozhovor v ramci "moderator-host" nebo jen odpovidas tady na chat? Drz se! Lada Láďo ahoj, moderátor vyjádřil o můj prožitý a trvající život zájem (chtěl mě poznat), teď do tohoto rozhovoru nezasahuje.
Tomáš Baar | tomas.baar@centrum.cz Dobrý den, co Vám nejvíce pomohlo překonat období životní nejistoty? Dobrý den Tomáši, věřil jsem že existuje láska a i když jsem ji neměl, hledal jsem cesty jak se jí naučit. Můj postoj dodnes trvá: "buď přátelský a svou šanci dostaneš i ty".
Lucie Rujzlová | lucie.rujzlova@email.cz Dobrý den pane Krokere, předně bych Vám chtěla složit poklonu. Když čtu Váš příběh, říkám si, že moje "problémy" jsou opravdu maličkosti. Jste pro mnohé inspirací a upřímně Vám přeji, abyste se rychle uzdravil. Zajímalo by mě, jak vypadá Váš jídelníček. Jste zastáncem tvrzení, že škodlivé není jídlo samotné, ale jeho množství, nebo se některým potravinám důsledně vyhýbáte? A jaký máte názor na různé proteinové a výživové doplňky? Děkuji za odpověď. Lucie dobrý den, děkuju Vám za složenou poklonu. Já jsem se už uzdravil, cítím se být člověkem, úžasný pocit. Každý z nás má svou horu, kterou může vylézt a pro druhého je přitom nezdolatelnou. Obdivuju každého, kdo se této své největší výzvě postaví a třeba i několikrát spadne. Jeho (vaše) osobní cena roste, před sebou samotným. K jídelníčku považuji za nejzdravější, být sám sobě vědcem, zjišťovat co vám sedí a co Vám způsobuje třeba zdravotní potíže, únavu... Můj postoj k jídelníčku vychází ze skutečnosti, že planeta země je tvořená ze 70 procent vody a 30 procent souše, lidský organismus je složen ve stejném poměru . Proteinové přípravky mohou být zdraví prospěšné, avšak tato odpověď by stála za mnohem delší rozebrání.
Anna Huláková | annahulakova@seznam.cz Dobrý den, co přesně znamená ve Vašem podání funkční trénink? Na začátku toho důležitého byla ochranná známka Funkční trénink. Slovo funkční ve fitness pro mě v té chvíli znamenalo pohyb podle anatomických zákonitostí a vrozených či nabytých dispozic každého zvlášť. Vnímal jsem i důležitost krásy pohybu, jeho ladnost, a hlavně slovo funkční pro mě znamenalo být radostný, protože jedině tak je i smysluplný. Takže nosnými slovy FT se na dlouho staly: "výjimečná využitelnost tvého pohybu pro život v ladnosti v kráse a v radosti :), využitelnost, ladnost, krása, radost a to si přeji přátelé, aby vám pohyb přinášel vždy. Při společném uskutečňování f.t. jsem vypozoroval, že dáváme stabilitu věcím, nikoliv že stabilitu dávají věci nám. A jak šel čas a já četl odbornou i zábavně tématickou fitness literaturu, dostal jsem se k větě: "podporuju funkční tělesnou váhu a zdravé složení těla", věta která zase změnila můj postoj i k sobě. Funkční trénink v mém pochopení se stále vyvíjí, není ukončen, roste s mým pochopením.
Matěj Říha | matejrih@gmail.com Dobrý den, věnujete se i tvorbě poezie. Propojujete tuto poetickou část života s fitness a svými klienty? Matěji dobrý den, nádherná otázka. Život vnímám tak, že je propojený, zdraví úsce souvisí i s v nějšími projevy ke společnosti, světu i věcem jednotlivě a samozřejmě i k sobě samému. Poezie mi pomáhá vyjádřit se pocitově a ustálit si i životní postoje k sobě a ke všemu co mě obklopuje. Mnoho mých tréninků vzniklo právě propojením se s mým vnitřním pocitovým stavem a hledání cesty k uzdravení a opačně, trénink mi pomáhá se propojit se sebou samým.
Lenka Lanarova | lanaroval@gmail.com Jak dlouho Vám trvala rehabilitace samotná? Lenko dobrý den, mé uzdravování stále probíhá. Samotná rehabilitace probíhala tak, že rehabilitační pracovníci a doktoři zafixovali můj zdravotní stav tak, aby se nezhoršoval. To pro mě však bylo velice málo. Dneska cvičím každý den a mnozí z vás mě potkáváte v ulicích Brna, jak trénuju samotnou chůzi cca 4 hodiny denně. Třeba se potkáme, jsem hrdý na sebe, jaké pokroky jsem v chůzi udělal.
Monika Laňarová | lanarovam@seznam.cz Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké byly příznaky Vaší nemoci, co Vám pomohlo a dalo sílu zase začít žít. Dobrý den paní Moniko :), v oblasti křížové se objevil výrůstek přímo na páteři, který utlačoval míchu, doktoři vyhodnotili situaci a pojmenovali jej, jako teratom. Následně provedli jeho odstranění, došlo však k ochrnutí spodní poloviny těla a vnitřnímu krvácení v této oblasti. Tuto operaci provedli v dětství. Trvalo cca 5let prožitého v nemocnici, než jsem se zotavil alespoň tak, že jsem se rozhodl hledat cesty, jak se uzdravit. Jsem zastáncem, že pohyb a zdraví je nutností, nikoliv ztrátou času a zbytečností. :) Dneska vím, že to je krásná cesta, která mi otevřela mnoho dveří sebepoznání.