02.11.2015 18:57 - 19:57


Online rozhovor s Antonínem Tomkem, regresním terapeutem

Host: Antonín Tomek

Autor: Kateřina Zelníčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

S jakými nejzajímavějšími případy se při své práci setkal? Jaký je jeho „recept na štěstí"? Jak si udržuje pozitivní myšlení? Na všechny tyto otázky dokáže odpovědět regresní terapeut Antonín Tomek.

Své dotazy můžete posílat již nyní na email: dotazyTomek@seznam.cz nebo je psát pod tento text. Host na ně bude odpovídat 2. listopadu od 17:30 do 18:30 hodin.

Barbora Valešová | auresselle@gmail.com Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký nejpozoruhodnější případ souvislosti psychosomatických potíží s prožitky z minulosti jste zažil. Také by mě zajímalo s jakými traumaty z dětství, která si s sebou lidé nesou, se nejčastěji setkáváte. Děkuji.
Petr | lachtan342@seznam.cz Dobrý den, rád bych se zeptal jestli Vás zkušenosti ze sezení nějak omezují ve Vašem životě? Jinými slovy "nosíte si práci domů"? Někdy se přistihnu, že bych rád pomáhal každému a řešil vše terapeuticky. Vím, že to není nutné. Snažím se tomu předejít žitím v přítomnosti tady a teď, braním situací a lidí takových, jací jsou, nechat věci plynout a dávat jen vyžádané rady. Jinak mě moje práce nesmírně obohacuje. Vlastně s každým klientem a jeho příběhem souzní i moje příběhy. A vždy zároveň řeším i část toho, co potřebuji já sám.
Kamil | K.Suchanek@seznam.cz Dobrý den, četl jsem na internetu, že pití černé kávy bez mléka a cukru může způsobit narcistické až psychopatické problémy. Jinou kávu než tuto nepiji. Mám se obávat o svou budoucnost? Já už jsem toho na internetu taky četl hodně. Pravd je tolik, kolik je lidí. Pokud Vám ta káva chutná a moc to nepřeháníte, tak já bych z Vás psychopata určitě nedělal.
Karolína | bulisova.karolina@gmail.com Dobrý den, zajímalo by mě, zda je podle Vás možné udržet si pozitivní myšlení i v těžkých chvílích? Máte na to nějaký "recept"? Recept asi ne. Každému funguje něco jiného. Mě osobně pomáhá pochopení vyššího smyslu všeho, co se nám děje, že je v tom boží záměr, potřeba něco pochopit, naučit se a překonávat překážky. Snažím se brát každý den, každý okamžik jako jedinečný, že mě má něco naučit a někam dovést. Pomáhá mi i to, že věřím, že tento náš jeden život je jen malinkým úsekem, že smrtí nic nekončí, že vše se děje tak, jak se má dít, nic není náhoda. Já jsem tvůrce, na mě záleží jak se na danou situaci zareaguji, vždy mám možnost volby. Nejsem obětí dané situace a vnějších vlivů.
Klára | kla.sla@seznam.cz Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak taková terapie přesně probíhá. Začínám základním rozhovorem a vyjasněním tématu. Společně najdeme situaci z nedávné doby, nebo třeba i sen či vzdálenější vzpomínku, které s daným tématem souvisí. Poté po zklidnění procházíme opakovaně danou situaci znovu, tak jak se klientovy postupně vybavuje. Snahou je neřešit skutečné vzpomínky, ale přenést se znovu do dané situace a nechat své podvědomí vybavovat si znovu - být znovu v té situaci. Jde o to cítit daný prožitek a začít vidět situaci z jiných úhlů pohledů, pochopit souvislosti. Základem jsou dvě věci - pochopení a konečně nechat volný průběh uzavřeným emocím. Tím dochází k odstranění emočního bloku v těle. Většinou se ovšem nekončí u první události, ale pokračuje se po časové ose do klíčové události, která daný blok a program spustila.
Barbora Valešová | auresselle@gmail.com Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký nejpozoruhodnější případ souvislosti psychosomatických potíží s prožitky z minulosti jste zažil. Také by mě zajímalo s jakými traumaty z dětství, která si s sebou lidé nesou, se nejčastěji setkáváte. Děkuji. Pro mě jsou všechny případy zajímavé, stále mě to fascinuje, jak některé události z raného dětství, včetně prenatálního období, dokážou vytvořit vnitřní programy a ovlivnit tak náš další život. Nechci moc mluvit o téměř neuvěřitelných zkušenostech s pocity plodu, nebo přímo během porodu, neřkuli z minulých životů. Sám na sobě i se svými klienty jsem jich zažil hodně, ale není vždy nutné jít až tak do hloubky. Nejčastěji řeším nedostatek lásky, nepochopení od rodičů, alkoholismus rodičů, hádky a z toho pramenící nedostatek sebehodnoty a stále hledání uznání a lásky.
Karel | carrlos19@seznam.cz Dobrý den, s jakými problémy nejčastěji při své lékařské praxi pomáháte svým klientům? Nejčastěji pomáhám se vztahy - partnerské rozchody, krizové vztahy v rodině, dále pak v těžkých situacích po úmrtí blízké osoby, při ztrátě smyslu života nebo úzkostech, depresích apod. Řešil jsem i potraty, znásilnění, alergie, koktavost atd.
Vít Klička | vit.klicka@atlas.cz Dobrý den, pro koho je regresní terapie nejvhodnější? Regresní terapie je vhodná téměř pro každého, kdo hledá odpověď na otázku Proč se mi to děje? Je to účinný nástroj k řešení různých potíží, které nám ztrpčují život (vztahové problémy, různé typy chronických zdravotních a psychických potíží). Pomocí této techniky lze nahlédnout za kulisy našeho pozemského života a spatřit skryté souvislosti a původní příčiny událostí, které ovlivňují naši současnost.
Martin | Mar.tin@seznam.cz Dobrý den, máte nějaké zkušenosti s hypnózou? S hypnózou nemám žádné praktické zkušenosti. Všechny regrese, které jsem zažil u různých terapeutů i ty, které provádím sám se svými klienty, jsou při plném vědomí dané osoby, pouze po základním zklidnění, v tzv. hladině alfa.
Jiří | J.Lataal@seznam.cz Dobrý den, zajímalo by mě, čím se liší regresivní psychoterapie od psychoanalýzy? Děkuji za první dotaz. Psychoanalýza pracuje s stejně jako regresní terapie s podvědomým. Psychoanalýza však přisuzuje hlavní roli lidským pudům. Regresní terapie zpracovává podvědomé vzpomínky a zapomenuté a uzavřené emoce.