17.04.2015 08:00 - 12:00


Online rozhovor s kolejním recepčním Ivanem Dosi

Host: Ivan Dosi

Autor: Barbora Halbová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Sedmapadesátiletý Ivan Dosi vystudoval hotelovou školu. Více než dvacet let působil v brněnských hotelích, naposledy jako vedoucí recepce hotelu Interservis. Na recepci kolejí bří Žurků poprvé usedl před patnácti lety. Dnes zná většinu tamějších obyvatel jménem.

Své dotazy na recepčního Ivana Dosi můžete již nyní posílat na emailovou adresu zeptejseivana@seznam.cz. Nebo je v pátek 17. dubna od osmi hodin ráno vkládat do komentářů pod tímto rozhovorem. Host rozhovoru Ivan Dosi bude na vaše otázky odpovídat od 11 do 12 hodin.

Jan | janko@seznam.cz Jaké máte vztahy s kolejní radou? Se současnou i s minulými?
Ivan Dosi | zeptejseivana@seznam.cz Děcka, děkuju za fajn dotazy. Věřím, že budeme spolupracovat a žít tu společně na koleji v pohodě. Nebudeme si přece házet klacky pod nohy. Váš Ivan.
Jan | janko@seznam.cz Jaké máte vztahy s kolejní radou? Se současnou i s minulými? Jak se kterou kolejní radou. Některé byly málo akční a nedokázaly nic prosadit. V současné době si myslím, že se na ně můžu obrátit s jakýmkoliv problémem.
Filip | fido813@gmail.com Zdravím, jakou nejdelší dobu v kuse jste strávil na recepci? Myslím v rámci směny. Ve výjimečném případě nemoci kolegině jsem tu musel směnu navíc, takže čtyřiadvacet hodin v kuse. Nebyla holt jiná možnost.
Barča | barunka@seznam.cz Kdo tu ztratil nejvíc klíčů? Jednoznačně náš milý Jakub Andr - student barman. Ten kluk jednou ztratí i vlastní hlavu, ale jinak je to pohodář a slušňák. Letos už ztratil dva, ale dokonce roku je schopný ztratit i další dva.
Adam | adama.com@seznam.cz Zajímalo by mě, co jste dělal předtím, než jste přišel sem na recepci? Jakého nevzácnějšího hosta jste kdy ubytovával, koho si nejvíc ceníte? Pracoval jsem v hotelu Interservis a předtím na Imosu (dnešní Vista). Ubytovával jsem herce Marka Brodského (syn Vlastimila Brodského), Davida Huffa (předcvičoval v televizi) a semifinalistky miss fitness.
Lada | lada@seznam.cz A jak tedy krotíte příliš bujaré chodbovice? Vždycky říkám: kdo neumí chlastat, ať nechlastá. Chdobovice se musí umět ukočírovat.Dřív se stávalo, že se něco rozbilo (dveře, sklo), párkrát studenti vystříkali hasičák. Materiální škoda mě vždycky zamrzela. Dneska jsou asi děcka rozumější. Nebo se naučily bumbat... Ať si říká, kdo chce, co chce, bez chodbovice by to nebyla kolej.
Tomáš | tom.volcom.stone@gmail.com A ta najvtipnejsia historka s opitym studentom? Teď nedávno se v noci na kolej vracela jedna beruška. Byla jak zákon káže a zapomněla, že se dveře otevírají dovnitř. Chudák za ně tahala a spadla jak do kolíbky. chvilku se válela po koberci, tak jsem jí pomohl vstát. Vzala to s humorem a konstatovala, že je malinko připitá. Oba jsem se zasmáli. Opakem je, když studenti neumí pít - pozvracený výtah, kuchyňka a když jsou potom hrubí.
Lada | lada@seznam.cz Pane Ivane, chtěla bych se zeptat 1) čím si krátíte dlouhé noční směny za recepčním pultem? 2) Jak krotíte příliš bujaré chodbovice? 3) Zažil, viděl nebo ochutnal jste doposud na kolejích něco, co byste nebýt této práce nezažil, neviděl nebo neochutnal? Díky. Lada Ochutnal. Od cukroví až po vynikající kořeněnou zeleninovou brusketu. Děcka tu jsou štědré a velice fajn. Udivily mě kulinářské schopnosti některých studentek a studentů, protože jejich výtvory byly vážně vynikající. Obzvlášť jsem si užil perníčky, buchty, prostě co tu studenti navařili.
Verca | verca.zrzava@gmail.com Zdravím, mě by zajímalo, co byste na kolejích změnil. Je tu něco, co vás vyloženě žere? Bylo by toho hodně, ale vzhledem k tomu, že jsem malý pán a člověk by nerad přišel o práci, tak se konkrétně raději vyjadřovat nebudu. Ale třeba bych vybíral symbolickou korunu za návštěvu posilovny a za peníze pak pořídil lepší vybavení a celkově ji přesunul do bývalých studoven.
Tomáš | tom.volcom.stone@gmail.com Dobre rano,moja otazka znie ako si kratite dlhe chvilky na recepcii + vasa najvtipnejsia historka s opitym studentom ? Tady je stále co dělat. Pokud je volná chvíle, mám tu třináct sešitů A3, které musím nalinkovat a udělat objednávky na ubytování a odubytování pro další den. Pak taky Supa, přistýlky a noční příjezdy studentů, takže se nenudím. Trochu volna mám jen od půl čtvrté do pěti nad ránem.
Kateřina | kacule.com@seznam.cz Chtěla bych se zeptat, jestli jste v mládí taky bydlel na koleji nebo na internátu? Ano. Bydlel jsem na Veveří - týdenní internát, škola pro nevidomé a slabozraké. Ale to jen do patnácti let, protože to byla základní devítiletá škola. Dnes tam je Biskupské gymnázium a školu přesunuli do Pisárek.
Lívia | livia.piklova@gmail.com Dobré ráno :) Ja sa nechcem pýtať, len poďakovať za ústretovosť a ľudský prístup (aj pri chodboviciach) :) Mám pekné spomienky Blonďavá Lívia Taky na tebe rád vzpomínám, milá Livia. S upřímnými inteligentními studenty se vždy jedná na úrovni a vše se dá řešit s humorem a porozuměním. Ať se ti daří.
Tomáš | tomas.ladnak@gmail.com Už sa dlho chcem opýtať osobne, ale vždy na to zabudnem: Čo je tá najpodivuhodnejšia vec, ktorá sa vám tu na bří Žůrků prihodila? Počul som už rôzne dosť zaujímavé historky od študentov, ale rád by som vedel aj tú vašu. :D Nejpodivuhodnější věc se stala na Lomené. Bylo to, když mi holka stála na okně. Chtěla řešit svůj vztah s přítelem skokem ze sedmého poschodí pokoje 743. Naštěstí se nám podařilo jí to vymluvit. Na Žurkách si občas zažiju hnoční dobrodružství s nepřizpůsobivými občany, kteří se snaží dostat na kolej pod nejrůznějšími záminkami. Ale to vy už spíte.