Detail autora


Ondřej Šimeček


E-mail: 471300@mail.muni.cz

Příspěvky autora

V Brně soutěžili ve znalostech Bible

V Brně soutěžili ve znalostech Bible

V prostorách Biskupského gymnázia v Brně soutěžili žáci ve čtyřech kategoriích od nižších stupňů základních škol až po  středoškolské studenty. Vítězi jednotlivých kategorií byli Eliška Kutálková z Vlkoše, Alžběta Martínková z Dolních Bojanovic, Anna Křížová z Blížkovic a Daniel Savko z Valašského Meziříčí. Za organizátory  popsal soutěž Petr Tomeček.

Ondřej Šimeček | 23. 03. 2019 18:07

Cena nájmu hrobových míst na hřbitovech v Brně bude vyšší

Cena nájmu hrobových míst na hřbitovech v Brně bude vyšší

Správa hřbitovů města Brna se stará o jedenáct hřbitovů. Za pronájem hrobky platí nájemci sto korun za metr čtvereční na rok, po navýšení nájemného budou hradit částku sto čtyřicet korun. Tiskový mluvčí kanceláře primátorky města Brna Filip Poňuchálek sdělil bližší informace:

Ondřej Šimeček | 14. 03. 2019 18:26

Prodejní doba o státních svátcích zůstane stejná

Prodejní doba o státních svátcích zůstane stejná

Ústavni soud rozhodl, že se na prodejní době o státních svátcích nebude nic měnit. Návrh na zrušení zákona podala skupina senátorů, vadí jim, že se vztahuje pouze na větší prodejny a omezuje svobodu podnikání. Podle ústavního soudu může zákon posilovat rodinnou soudržnost tím, že pevně vymezuje alespoň některé dny jako volné. Rozhodnutí přiblížil soudce ústavního soudu David Uhlíř:

Ondřej Šimeček | 13. 03. 2019 21:43

Rekordman mezi vysílači. Moravu i Čechy pokrývá 60 let

Vysílač u Vyškova zahájil pravidelné vysílání 3. března 1959. Jeho stavba začala v roce 1957, dokončena byla o rok později. Současnou podobu pak získal při přestavbě v osmdesátých letech.

Ondřej Šimeček | 03. 03. 2019 17:30