Detail autora


Petra Hušnerová


E-mail: 471212@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Anketa: Semestr končí, zkouškové začíná. Jak ho přežívají studenti?

Anketa: Semestr končí, zkouškové začíná. Jak ho přežívají studenti?

Jarní semestr na Masarykově univerzitě definitivně skončil a všechny její studenty už čeká jen jediná věc. Zkouškové. Období, během kterého musí každý z nich předvést své vědomosti, než přijdou prázdninové měsíce. Co jim pomáhá zkoušky "přežít", jsme se zeptali studentů Fakulty sociálních studií.  

Petra Hušnerová | 20. 05. 2019 18:21

Tradiční řemesla jsou v likvidaci, poctivý řemeslník si musí všechno zařídit sám, říká kovář

Tradiční řemesla jsou v likvidaci, poctivý řemeslník si musí všechno zařídit sám, říká kovář

Dvaasedmdesátiletý důchodce Miroslav Paděra se většinu svého života živil jako zámečník. Ve volném čase se v dílně rodinného domku věnuje uměleckému kovářství a se svými výrobky občas vyjede i na trhy. Řemeslo by teď po více jak dvaceti pěti letech chtěl předat dál. Není ale komu. Nejen to, jak tradiční řemesla mizí z české společnosti, ale i problémy řemeslníků, popsal Rádiu Stisk.

Petra Hušnerová | 19. 05. 2019 18:04

Festival MUNIFESTO oslaví 100 let Masarykovy univerzity

Festival MUNIFESTO oslaví 100 let Masarykovy univerzity

Hrané filmy, dokumenty i hudbu představí filmový festival MUNIFESTO. Ten je součástí oslav stého výročí Masarykovy univerzity. V 19 projekcích si připomene významné osobnosti spjaté s univerzitou. Součástí každé projekce bude i celkem 30 hostů a hudební after party. MUNIFESTO začíná 17. května ve 20 hodin v brněnském kině Scala a potrvá tři dny. Jeho završením bude 19. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky.

Petra Hušnerová | 17. 05. 2019 19:55

Zamilovaní si už podruhé mohli dát prvomájový polibek pod chobotem

Zamilovaní si už podruhé mohli dát prvomájový polibek pod chobotem

Moravské zemské muzeum v Brně opět přišlo s ozvláštněním prvomájové tradice. Namísto pod třešní se mohly všechny páry od dvou do pěti hodin políbit pod mamutem v pavilonu Anthropos. Během takzvaného líbání pod chobotem se organizátoři letos poprvé snažili nastavit rekord o největší počet líbajících se párů. Celá akce vznikla minulý rok při oslavách devadesátých narozenin tamního mamutího exponátu a organizátoři ji plánují udržet jako tradici.

Petra Hušnerová | 01. 05. 2019 19:45

Projevit svůj názor lze i při podnikání, rozhodl Ústavní soud

Projevit svůj názor lze i při podnikání, rozhodl Ústavní soud

Se stížností k Ústavnímu soudu uspěla v úterý 30. 4. firma Golden Gastro Service, dříve pokutovaná za diksriminaci Rusů. V roce 2014 vyvěsila společnost na vstupní dveře a webovou stránku hotelu Brioni upozornění, že neubytuje návštěvníky z Ruska, pokud nepodepíší výslovný nesouhlas s ruskou anexí Krymu. Za to dostala pokutu 5000 Kč od České obchodní inspekce. Případ znovu otevře Nejvyšší správní soud. Podle Ústavního soudu totiž měla Golden Gastro Service právo svobodně vyjádřit svůj politický názor, nejednalo se tedy o cílenou diskriminaci. Rozhodnutí odůvodňuje soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček.

Petra Hušnerová | 30. 04. 2019 19:34

Navazovat na projekt Rapid Re-housing nebudeme, rozhodlo vedení města

Pilotní projekt na pomoc rodinám s dětmi v nouzi pokračovat nebude. Rozhodli tak v úterý 9. dubna brněnští zastupitelé. Rapid Re-housing pomohl celkem padesáti rodinám k samostatnému bydlení a stávající domácnosti budou i mimo něj nadále sledovány. Další podobné projekty pro rodiny město zatím nechystá. Naopak chce pomoci obecně sociálně slabším.

Petra Hušnerová | 09. 04. 2019 15:46

Výstava Milan Kundera (neztracen) v překladech oslavuje autora i jeho dílo

Výstava Milan Kundera (neztracen) v překladech oslavuje autora i jeho dílo

Nejen překlady děl Milana Kundery, ale i jejich světové recenze a čtyři z nejnovějších do češtiny nepřeložených knih jsou od pondělí 1. dubna k vidění v Moravské zemské knihovně v Brně. Výstava Milan Kundera (neztracen) v překladech je zaměřena také na samotného autora, který letošní apríl slaví 90. narozeniny. Sám spisovatel i jeho manželka se podíleli na její přípravě. Výstava potrvá až do 17. května společně s doprovodným programem. Více informací o společné spolupráci a o výstavě podává ředitel Moravské zemské knihovny Tomáš Kubíček.

Petra Hušnerová | 01. 04. 2019 21:34

Aktuálně: Na ulici Křenová se srazil trolejbus s tramvají

Aktuálně: Na ulici Křenová se srazil trolejbus s tramvají

Celkem 40 lidí utrpělo zranění při pondělním střetu tramvaje a trolejbusu na rohu ulic Křenová a Masná. Podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové jsou mezi raněnými i děti. Na místě zasahovaly záchranné jednotky Jihomoravského kraje. Provoz byl z místa odkloněn. Policie a Dopravní podnik města Brna momentálně prošetřují příčinu nehody. Více k situaci říká mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Petra Hušnerová | 01. 04. 2019 15:30

Ve znamení léčby i nových možností. Blíží se festival Setkání/Encounter

Ve znamení léčby i nových možností. Blíží se festival Setkání/Encounter

Už druhý dubnový den vyrazí do ulic průvod, který oficiálně zahájí pětidenní 29. ročník mezinárodního festivalu divadelních škol Setkání/Encounter. Ambasadorem pro tento rok je herec a absolvent JAMU Bolek Polívka. Festival představí vystoupení celkem 12 divadelních škol z celého světa kromě Bosny a Hercegoviny. Ta z finančních důvodů nemůže přijet, organizátoři tedy hledají náhradu. Letošní téma Setkání léčí si klade za cíl sbližovat se a opět vychází z převážně studentské iniciativy. Co festival přináší univerzitě a studentům vysvětluje člen jedné z devíti organizačních sekcí Marek Hebelka.

Petra Hušnerová | 26. 03. 2019 14:30

Dají na vás. Ve třetím ročníku participačního rozpočtu má šanci proměnit Brno každý

Rada města Brna opět vyčlenila 35 milionů korun na participační rozpočet ‚Dáme na vás‘. S nápadem, který by vylepšil Brno, má šanci přijít naprosto kdokoli. A to až do poloviny letošního května. Zatímco prvním ročníkem prošlo celkem 217 a druhým 133 návrhů projektů, ten letošní se teprve rozjíždí. Cílem Dáme na vás je mimo jiné i zvýšení zájmu občanů o všeobecné dění. Jednotlivé projekty jsou často různorodé a musí projít několika schvalovacími etapami, jak uvádí vedoucí kanceláře participace – realizace projektů Marco Banti.

Petra Hušnerová | 24. 03. 2019 22:03

Reportáž: Vysoké ceny, málo bytů a zoufalí lidé. Krize bydlení jen tak brzy neskončí

Reportáž: Vysoké ceny, málo bytů a zoufalí lidé. Krize bydlení jen tak brzy neskončí

Nedostatečné služby, omezené soukromí a častokrát mnohem vyšší cena nájmu, než by člověk čekal. Najít obstojné bydlení je v dnešní době čím dál náročnější, a to hlavně ve velkých městech. Hned po Praze je na tom s výší nájemného nejhůře právě Brno. Jak to vypadá ve studentském bytě a více informací k tématu krize bydlení odhaluje následující reportáž.

Petra Hušnerová | 22. 03. 2019 18:28

Výstava Sedm podob Brna budoucnosti ukazuje, jak proměnit město

Výstava Sedm podob Brna budoucnosti ukazuje, jak proměnit město

V brněnském Urban centru pořádá Kancelář architekta města Brna až do 22. března výstavu Sedm podob Brna budoucnosti. Ta představuje výsledky celkem šesti projektových a ideových soutěží a zároveň zadání sedmé. Návštěvníci tak mohou vidět návrhy na proměnu Mendlova náměstí či areálu výstaviště. Některé městu poslouží jako předlohy pro realizaci, například pro sídliště na Kaménkách, jak uvádí Dagmar Hudcová, koordinátorka prezentace městských rozvojových projektů.

Petra Hušnerová | 10. 03. 2019 16:14

Anketa: Vědí o tom Brňané? Tomáš Garrigue Masaryk by dnes oslavil 169. narozeniny

Anketa: Vědí o tom Brňané? Tomáš Garrigue Masaryk by dnes oslavil 169. narozeniny

Prezident Osvoboditel nebo jednoduše TGM. Kdo byl Tomáš Garrigue Masaryk, ví v Brně snad každý. První československý prezident se narodil přesně před 169 lety, tedy 7. března 1850. Na Komenského náměstí v Brně je dnes pořádána vzpomínková akce. Zeptali jsme se proto Brňanů a studentů Masarykovy univerzity, zda o jeho narozeninách vědí.

Petra Hušnerová | 07. 03. 2019 15:12

Brněnská Šalina Pub zahajuje provoz. Nově i s kvízem

Brněnská Šalina Pub zahajuje provoz. Nově i s kvízem

Již tradiční pojízdná hospoda bude od 6. března opět brázdit hlavní brněnské ulice. Letos si cestující kromě pití piva mohou zahrát i pub kvíz (neboli hospodský kvíz; vědomostní soutěž - pozn. red.). Ten se bude konat každou první středu v měsíci celkem dvakrát, vždy v šest a později v osm hodin večer. Bližší informace dodává Milan Vocílka z odboru marketingu a komunikace dopravního podniku.

Petra Hušnerová | 06. 03. 2019 20:21