Detail autora


Aneta Chytková


E-mail: 470755@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Soudce zamítl žalobu Kardinála Duky. Ve hře, kde Ježíš znásilňuje, jde pouze o alegorii postavy Krista

Soudce zamítl žalobu Kardinála Duky. Ve hře, kde Ježíš znásilňuje, jde pouze o alegorii postavy Krista

Městský soud v Brně v pondělí zamítl žalobu kardinála Dominika Duky a jeho advokáta kvůli kontroverzním divadelním hrám na Centrum experimentálního divadla a Národní divadlo Brno. Duka, který k soudu nedorazil, a jeho právník Ronald Němec požadovali omluvu za zásah do svých osobních práv. Žaloba se týkala uvedení her režiséra Olivera Frljiče Prokletí a Naše násilí a vaše násilí, ve kterém například postava Ježíše znásilňovala muslimskou ženu. Podle zástupců experimentálního divadla byla žaloba postavená pouze na pocitech a úvahách. Soudce Ondřej Sekvard uvedl, že šlo o alegorii, nikoli o konkrétní postavu Krista či dalších osob. Sám Sekvard by na divadelní představení nešel ani zadarmo a vysvětluje, proč žádost zamítl.

Aneta Chytková | 18. 03. 2019 15:24

Lidé v Brně si připomněli 80 let od nacistické okupace

Lidé v Brně si připomněli 80 let od nacistické okupace

Vzpomínkové shromáždění k 80. výročí nacistické okupace v roce 1939 zorganizoval dnes v Brně Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS). Květiny k pomníku na Kounicových kolejích položili spolu se členy ČSBS zástupci Univerzity obrany a Veterinární a farmaceutické univerzity. Návštěvníci si také mohli prohlédnout pamětní síň, ve které se dozvěděli více o osudových událostech české historie, převážně z let 1938 - 1945. Význam Kounicových kolejí připomíná předseda ČSBS Jan Jandl.

Aneta Chytková | 14. 03. 2019 19:37

Glaukomový den bojuje proti zelenému zákalu a slepotě

Glaukomový den bojuje proti zelenému zákalu a slepotě

Možnost nechat si vyšetřit zrak dnes měli návštěvníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v rámci Světového týdne zeleného zákalu neboli glaukomu. Cílem je upozornit na onemocnění glaukomem a celosvětové snížení slepoty. V brněnské nemocnici si mohli pacienti nechat změřit nitrooční tlak tonometrem, který umožňuje odhalit nejčastější typ zeleného zákalu, nebo se o problémech pobavit s doktory. Zelený zákal se léčit nedá, ale dá se účinnou léčbou zpomalit nebo zastavit. Bez speciálních přístrojů se však pozná obtížně.

Aneta Chytková | 13. 03. 2019 15:39

Městské části Brno-střed hrozí rozpad koalice

Po policejním zásahu na brněnské radnici v minulém týdnu skončili ve vazbě radní za hnutí ANO Jiří Švachula, místostarosta Brna-Ivanovice Petr Liškutin (ANO) a další tři lidé. Podle starosty městské části Brno-střed Vojtěcha Mencla (ODS) tak hrozí rozpad současné koalice ODS, KDU-ČSL a ANO. Celý případ se bude projednávat dnes večer na koaličním jednání. 

Aneta Chytková | 11. 03. 2019 19:48

Brno láká veřejnost na elektronovou mikroskopii

Brno láká veřejnost na elektronovou mikroskopii

V těchto dnech mohou lidé v Brně navštívit třetí ročník Dnů elektronové mikroskopie. V Brně se vyrobí přes 30 % světové produkce těchto přístrojů a řadí se tak mezi centrum elektronové mikroskopie. První den byl nově oproti předchozím ročníkům zahájen videomappingem a festival potrvá až do neděle. Podrobnosti doplňuje koordinátorka programu Lucie Mezníková.

Aneta Chytková | 06. 03. 2019 20:16

Aktuálně: V Brně se na nádraží srazily dva vlaky

Jihomoravští hasiči zasahují na brněnském hlavním nádraží, kde se kolem osmé hodiny ranní srazily dva vlaky. Cestující musí počítat v výrazným omezením linek S2, S33 a R19. Provoz je prozatím zastaven mezi stanicemi Brno, Hlavní nádraží a Židenice, nádraží. Více informací doplňuje mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Aneta Chytková | 05. 03. 2019 10:04

První prezident a jeho vztah k Izraeli. Začíná výstava Masaryk a Svatá země

První prezident a jeho vztah k Izraeli. Začíná výstava Masaryk a Svatá země

Čím byl a je pro Židy významný TGM a jeho syn Jan připomíná výstava s názvem Masaryk a Svatá země v Dietrichsteinském paláci v Brně. Dnešní vernisáže se zúčastnil také izraelský velvyslanec Daniel Meron. Výstava v rámci oslav 100 let založení Masarykovy univerzity potrvá až do 31. března. Více informací doplňuje manažerka krátkodobých programů Masarykovy univerzity Mai Hoa Nguyenová.

Aneta Chytková | 04. 03. 2019 20:57

I was looking forward to eating Czech dumplings, says Maria

I was looking forward to eating Czech dumplings, says Maria

A twenty-two-year-old student Maria Wojdyga is from Gdaňsk, one of the biggest and oldest cities in Poland. She decided to study in the Czech Republic and try a student live in Brno for a few months.

Aneta Chytková | 21. 10. 2017 18:09