Detail autora


Anastasia Kriushenko


E-mail: 460121@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Nadační fondy a veřejnost pomohli rodině Městeckých k novému bydlení

Nadační fondy a veřejnost pomohli rodině Městeckých k novému bydlení

Když Alešovi praskla céva v mozku, změnil se rodině Mestěckých život. Se svou manželkou a třemi dětmi nyní bydlí v podkroví, které je pro rodinu nevyhovující. Na výstavbu bezbarierového domu neměli dostatek peněz, a tak požádali o pomoc nadace a stavební firmy. Od dárců získali přes milion a půl korun, zbytek se snaží pokrýt stavební firma díky své osvědčené síti dodavatelů.

Anastasia Kriushenko | 11. 12. 2017 16:35

Venku Česko, doma Vietnam. Brněnští Vietnamci seznamují lidi se svou kulturou

Venku Česko, doma Vietnam. Brněnští Vietnamci seznamují lidi se svou kulturou

Netradiční kuchařku vydali tento týden v Brně Twi a Long. Mladí Vietnamci a zakladatelé projektu Zase Rýže, se rozhodli pojmout knihu po svém. Čtenáři se z ní naučí nejen vařit pravá vietnamská jídla, ale dozví se také spoustu informací o cestování a historii této exotické země

Anastasia Kriushenko | 19. 11. 2017 15:22

Ze mše rovnou na brusle

Ze mše rovnou na brusle

Brněnský kůň neboli socha Jošta Moravského, se v posledních dnech ocitla za hrazdou. Staví se zde totiž nově kluziště pro veřejnost, které zahájí svůj provoz již od prosince. Proč je kluziště ve městě nejlepší volbou nebo kolik si na vstupné našetřit se dozvíte v reportáži.

Anastasia Kriushenko | 12. 11. 2017 12:26

Studenti z celého světa v Soči diskutovali o imperialismu, sportovali i tančili

Studenti z celého světa v Soči diskutovali o imperialismu, sportovali i tančili

 

Město Soči, které se proslavilo pořádáním zimních olympijských her v roce 2014, hostilo další celosvětovou událost. Na mezinárodní festival mládeže a studentstva přijelo přes 30 tisíc lidí ze 188 států světa včetně 57 představitelů z České republiky. Kromě politických přednášek a debat o antiimperialistickém boji se tento ročník vyznačoval rozsáhlým sportovním a kulturním programem.

Anastasia Kriushenko | 26. 10. 2017 18:57

Israeli man who supports Palestinians? Yes, he exists.

Gideon Levy, an Israeli national, has been labeled as a traitor who poses a "security risk" according to his own government and is considered a Hamas supporter by his fellow citizens. Despite such critical accusations, he is the recipient of the Peace Through Media Award in London, among numerous other awards and recognitions in the press. The Independent Newspaper described him as "the most heroic Israeli journalist", and the New York Times hailed him "a powerful liberal voice".

Anastasia Kriushenko | 26. 12. 2016 23:39

Barnaul or Brno, so hard to choose...

Barnaul or Brno, so hard to choose...

Barnaul and Brno – these are two cities which mean a lot to Anne Sharova, student of journalism and environmental studies at Masaryk University. Even though they sound similar, the distance from one destination to the other is 7,000 km. Czech people can hardly imagine such a scale…

Anastasia Kriushenko | 25. 10. 2016 19:44